Як лис показав вовкові масло (українська народна казка)

***

Як лис показав вовкові масло (українська народна казка)Одного разу ішов вовк через поле та й надибав лиса. Каже він до нього: «Я, брате, такий голодний, що гину; я би щось їв, а нічого, лиш мушу тебе з'їсти, та й уже». Лис як то учув, каже: «Ти мене не їж, а я тобі дам зараз щось доброго попоїсти; їв би-с,– каже,– масла?» – «Ой,– каже,– чому ні? Давай його сюди!» Каже лис: «Ходи у село, там е великий кружок масла, та меш їсти». – «Добре».

Привів його лис над великий став та й каже: «Ану, бери та хлебчи воду, а насподі є масло; уперед мусиш випити воду, а відтак прийде масло і ти ся його зможеш від’їсти». А вовк таки не питав багато та й – хляп, хляп, хляп! Хлебче воду, аби добутися до масла. Хлебтав, хлебтав, а далі не зміг, бо став як бочка, та й дивиться на лиса. А лис у сміх. Вовк за лисом, а лис задер хвіст та у ноги. А вовк за ним. Біжать, біжать... Лис до дучки, а вовк за ногу хап! А лис таки скоро надумався та й крикнув: «Слава богу,– каже,– що схопив за корінь, а не за ногу!» А вовк таки борзо пустить ногу та й хап за корінь, а лис у яму та й зареготався.

Будь ласка, залиште свій відгук!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Відгук буде опублікований після перевірки модератором :)

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)