Як довго дітям можна користуватися ноутбуком?

Блог3198

Проблема впливу ноутбуків на здоров'я дитини вже давно не лише батьківська тривога, але й предмет дослідження медиків, психологів та інших спеціалістів. Незаперечним є той факт, що надмірне використання ноутбука може негативно позначитися на здоров'ї, особливо якщо весь вільний час проводити за його екраном.

Діти використовують різні електронні пристрої, включаючи ноутбуки, які можна знайти у широкому асортименті на Comfy.uahttps://comfy.ua/notebook/, як для навчання, так і для відпочинку, проводячи час за іграми або спілкуванням в інтернеті. Таке неперервне використання електроніки не тільки може погіршити зір, але й призвести до інших серйозних проблем зі здоров'ям. Відсутність активних занять на свіжому повітрі та спорту також впливає на стан імунітету. Вчені висловлюють думку, що комп'ютерні технології можуть стати причиною різноманітних проблем зі здоров'ям, включаючи психологічні.

Як довго дітям можна користуватися ноутбуком?

Чому важливо обмежити час роботи дитини за ноутбуком?

Про те, що дітям сидіти за ноутбуком варто обмежений час, заявляють лікарі та психологи. Вони стверджують, що постійне використання комп'ютерів та гаджетів негативно позначається як на психологічному, так і на фізичному стані дитини. Розглянемо коротко аргументи спеціалістів.

  1. Вплив на зір. Коли людина дивиться в далечінь, очі її відчувають меншу навантаження, ніж під час розглядання предметів, розташованих поблизу. Коли ми дивимося на монітор, очі перебувають у напрузі. Якщо не давати їм час для відпочинку, нехтувати гімнастикою, може виникнути спазм акомодації, який ще називають хибною короткозорістю. Ця недуга може з часом розвинутися і перетворитися на міопію. Крім того, постійна зорова напруга викликає синдром «сухого ока». Людина, що сидить перед екраном, рідше моргає, через що погіршується зволоження рогівки.
  2. Вплив на хребет. Сильну напругу відчувають і м'язи спини. Найчастіше постава дитини, що сидить за комп'ютером, неправильна. Це призводить до викривлення хребта, сколіозу. Надмірне навантаження на м'язи спини та шиї може викликати запаморочення та головні болі.
  3. Малорухливий спосіб життя. Недостатнє фізичне навантаження називається гіподинамією. Вона стає причиною розвитку патологій серця та суглобів, цукрового діабету, ожиріння. Мала фізична активність — серйозний фактор, що послаблює імунну систему.
  4. Перевтома. Дитина може навіть не помітити, як сильно втомлюється та перевтомлюється у процесі навчання. Розумове навантаження забирає в організму дуже багато зусиль. Постійна робота за ноутбуком може призвести до сильної перевтоми, яка завдає великої шкоди організму дитини, що розвивається.
  5. Шкода електромагнітного випромінювання. Воно походить від будь-якого електронного пристрою. Тривалий вплив на людину цього випромінювання може у майбутньому виявитися серцево-судинними захворюваннями, гормональними збоями, хронічною втомою, хворобами нервової, імунної, репродуктивної систем.
  6. Комп'ютерна залежність. Вона виникає через часту гру за ноутбуком чи іншим гаджетом. У головному мозку розташовуються центри, відповідальні отримання задоволення. Коли дитина грає, ці центри перебувають у стані напруги. Регулярне їхнє збудження одним і тим же подразником з часом призводить до звикання. Якщо обмежити час гри дитини на комп'ютері, вона починає дратуватися, виявляє агресію або, навпаки, замикається, стає апатичною та незацікавленою. Позбутися такої залежності досить складно. У деяких випадках потрібна допомога дитячого психолога.

Як довго дітям можна користуватися ноутбуком? - 2

Скільки часу можна сидіти за комп'ютером дитині?

Фахівці стверджують, що дитина віком 4-5 років не повинна перебувати перед екраном довше 10 хвилин на день. У міру дорослішання час можна збільшити. У 5-7 років електронні пристрої рекомендується використовувати не більше 20 хвилин на день. У цьому віці дитина вирушає до школи, тому їй може знадобитися комп'ютер для навчання.

У 7-11 років, тобто під час навчання у початковій школі, працювати за комп'ютером дитині можна по 20-30 хвилин. У 12-14 років час зростає ще на 15 хвилин. Підліток може використовувати комп'ютер по 45 хвилин на день. У цьому віці за школярем встежити найскладніше. Батьки повинні донести до нього інформацію про шкоду електронних пристроїв.

Приблизно з 15 років підліток може проводити за екраном по 1-2 години на добу. При цьому кожні 30-40 хвилин слід перериватися та відходити від монітора, щоб відпочити, зробити очну гімнастику та зарядку. Такі перерви не завадять і дорослим, яким доводиться постійно працювати за комп'ютером.

Як довго дітям можна користуватися ноутбуком? - 3

Що робити, якщо дитина багато часу проводить за комп'ютером?

Не завжди є можливість встежити за дитиною та проконтролювати час використання нею комп'ютера. Батьки можуть не помітити, як у їхньої дитини формується комп'ютерна залежність. Як чинити в такому випадку? Можна використовувати спеціальні програми батьківського контролю. Вони дозволяють блокувати сайти в інтернеті, які неповнолітньому переглядати не можна. Крім того, за допомогою таких програм можна налаштувати автоматичне вимкнення електронного пристрою у певний час. Також можна встановлювати паролі, без яких увімкнути комп'ютер неможливо. Проблема полягає в тому, що діти можуть виявити кмітливість і відключити ці захисні програми. Особливо якщо йдеться про підлітків.

Батьки повинні пояснити, що постійно використовувати комп'ютер шкідливо для здоров'я. У дитячому віці слід більше приділяти часу дитині. Якщо він буде наданий самому собі, швидше за все, почне грати в телефон або планшет, який сьогодні є практично в кожному будинку.


Залиште відгук!

Ваш відгук опублікують після перевірки!

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)