Задуха у приміщенні створює дискомфорт і навіть ризики для здоров’я. Вентилятор кімнатний допоможе позбутися цієї проблеми завдяки безперервній циркуляції повітря. Фахівці компанії Aqua Life пояснюють, яку модель краще вибрати для приватного будинку, квартири й офісу.
Основні конфігурації
За способом установлення виділяють такі моделі:
Вентилятор підлоговий – найпопулярніший варіант. Кріпиться до вертикальної колони, яка в більшості випадків регулюється за висотою.
Підвісний – настінний або стельовий. Займає мало місця, ідеально поєднується з будь-яким інтер’єром. Мінус – мінімальна мобільність.
Вентилятор настільний – встановлюється максимально близько до місця роботи чи відпочинку. Завдяки цьому він ефективно працює за мінімальної потужності.
Коли ми говоримо про вентилятор, то маємо на увазі традиційний прилад із широкими лопатями. Проте сучасні технології дають можливість створювати техніку й без цих «пропелерів». У відцентрових та ежекторних моделях використовуються інші принципи – вони подають повітря через вузькі канали завдяки перепадам тиску. Такі прилади вирізняються стильним виглядом і високою продуктивністю. Проте вони мають і мінуси – це вища ціна та складна конструкція.
На що варто звернути увагу?
Вибираючи вентилятори всіх типів, не забувайте про додаткові функції:
Обертання в горизонтальній площині допоможе швидше та краще розподіляти потоки повітря в кімнаті.
Вбудований таймер автоматично відключить пристрій за кілька годин, підвищивши рівень комфорту та зменшивши енергоспоживання.
Пульт дистанційного управління дасть вам змогу перемикати режими, не встаючи з ліжка, крісла чи дивана.
Підтримка Wi-Fi надає можливість керувати пристроєм зі смартфона. Топові моделі навіть можуть інтегруватися в систему розумного дому.
Підсвічування додає функцію нічника.
Фахівці Aqua Life також радять звернути увагу на технології, які використовуються у вентиляторах. Деякі прилади поєднані зі зволожувачами. Заливши в них воду, можна створити комфортний мікроклімат, полегшивши дихання і навіть трохи охолодивши приміщення завдяки випаровуванню. Існують також пристрої із функцією іонізації. Вони генерують негативно заряджені частинки, які дають відчуття свіжості та зменшують кількість пилу в повітрі.
Деякі настільні вентилятори отримують живлення від портів USB. Ви можете підключати їх до комп’ютера чи ноутбука. Якщо такі пристрої мають порівняно невелике енергоспоживання, вони працюватимуть навіть в автономному режимі, отримуючи енергію від Power Bank.