Готували рожен на зайця (сербська казка)

***
Переглянуто: 679Відгуки: 0
КазкиКазки народів світуКазки народів Югославії

Готували рожен на зайця (сербська казка)Якось селяни поверталися з лісу додому, аж рантом один з них закричав:

– Дивіться, дивіться! Он заєць побіг, який здоровенний! Не менше пуда заважить! Якби ж хто з-поміж нас довгоногий та наздогнав його, ото б мали сьогодні розкішну вечерю!

– А що його доганяти! Вигукнув найстарший серед них. От одна половина нас побіжить зайця ловити, а друга нехай тим часом пошукає замашного ясенового кілка на рожен, щоб, коли ми повернемося з зайцем, уже все було готове.

– Добре сказано!– обізвався інший. – Золоті твої слова! Проте й мене що послухайте, браття: не треба нам нести зайця в село, а спечімо його тут, у лісі, та й з’їжмо гуртом. Бо як занесемо додому, то нам за домашніми лежнями нічого й не дістанеться, дарма що ми стільки наморочилися з ним. Але вдома про це ніхто анічичирк. Чули?

– Мудра річ! – підтримав його третій. – Тільки пильнуймо, аби той заєць нам у кущі не шмигнув...

– Не втече від нас, ще не таких наздоганяли.

Отак порадившись і все зміркувавши, половина селян погналася за зайцем, а друга половина побрела лісом шукати рожна. Та заєць не чекав, доки його зловлять, а так дременув, що тільки закуріло за ним. Ті, що побігли його ловити, сюди-туди, а його й слід прохолов. Коли це дивляться: дим удалині в’ється. Вони на дим. А там уже й ті, що рожна шукали,– з ясеновим кілком стоять.

– А, то це ви без нас зайця з’їли! – загукали ті, що з рожном були.

– Ні, це ви його впорали,– відповідають ті, які побігли за зайцем.– Он ще й вогонь дотліває!

Слово по слову, та й побилися. Ідуть додому – охкають, стогнуть, за розбиті носи тримаються, подорожник до синців прикладають. Прийшли в село, усі дивуються:

– Хто це вас так?

– Ат, не питайте,– відповідають селяни.– Це заєць лукавий у всьому винен та рожен ясеновий!

Будь ласка, залиште свій відгук!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Відгук буде опублікований після перевірки модератором :)

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)