Добро можна бачити не тільки очима (Шелест Надійка)


У великому місті, де кожен район був ніби окремим маленьким світом, існувало багато прихованих куточків, які чекали на своїх дослідників. Один з цих районів був рідним для хлопчика на ім'я Василько. Хоча він втратив зір ще з народження, його інші чуття були надзвичайно гострими. Він відчував найменший порив вітру, розпізнавав птахів по їхньому співу та міг сказати, який день тижня за ароматом свіжої випічки з пекарні неподалік.

Його дім стояв на вулиці, де була викладена спеціальна тактильна плитка, завдяки якій Василько міг спокійно і впевнено пересуватися. Вона була його провідником у світі, який він не бачив, але чудово відчував кожною клітинкою свого тіла.

Одного дня, піддавшись пориву авантюризму, Василько вирішив дослідити новий район міста. Він чув про нього від своїх друзів і хотів відчути його атмосферу самостійно. Однак потрапивши туди, Василько швидко зрозумів, що тут немає знайомих йому тактильних плиток, а тротуари вкриває звичайна бруківка. Вулиці здавалися йому не такими знайомими, а звуки – трохи спотвореними без звичного йому «путівника» під ногами.

Він призупинився, намагаючись зорієнтуватися на слух і відчуття. Злегка нервово промовивши до себе: «Гм... Де я? Можливо, це була не така вже й хороша ідея...».

Сидячи на лавці біля незнайомого парку, Василько намагався зібратися з думками. Йому потрібно було зрозуміти, як далі діяти. Тут він почув легкі, ритмічні кроки, що наближалися. Звук кроків був впевненим, але легким, ніби хтось молодий ішов швидко, але без поспіху.

– Привіт! Тобі потрібна допомога? – мелодійно прозвучав м'який дівочий голос.

Василько підняв обличчя у бік звуку:

– Так, я трохи загубився. Я не бачу від народження. Зазвичай, для мене не проблема знайти шлях завдяки спеціальним тактильним плиткам на тротуарі, але в цьому районі їх немає і мені важко зорієнтуватися.

Хоча Василько й не бачив своєї співрозмовниці, втім він припустив, що перед ним дівчина років 14-15. Власне, це й дійсно було так. Дівчинку звали Орися і вона теж вийшла на прогулянку містом. У неї було довге руде волосся, яке спускалося великими локонами на плечі. Її яскраво-зелені очі були сповнені доброзичливої цікавості. Орися була одягнена в літню сукню синього кольору, яка вільно струмувала навколо її колін. На її зап'ясті виблискував мідний браслет.

– Мене звати Орися, – почала вона, простягаючи руку Василькові. – Я живу неподалік. Можливо, я можу провести тебе до місця твого призначення?

Василько взяв її руку і відчув її м'якість та тепло.

– Дуже приємно, Орися. Я – Василько. Буду вдячний за допомогу.

– Тож, куди ти прямував? – продовжувала Орися.

– Мені потрібно дістатися до музичної школи. Я там навчаюсь грати на піаніно, – пояснив Василько.

– О, цікаво! Я люблю музику, – захопливо вигукнула дівчинка. – Моя бабуся навчала мене грати на скрипці, коли я була маленькою. Ти вже довго граєш?

– Так, майже десять років. Мені подобається відчуття, коли я торкаюсь клавіш. Це ніби мова, яку я можу розмовляти, не бачачи світу навколо, – зізнався Василько.

Орися усміхнулася:

– Це дуже надихаюче. Я колись хотіла стати музиканткою, але потім почала цікавитися живописом. Я малюю картини, намагаючись передати емоції через кольори і форми.

– Це звучить дуже захоплююче, – відповів Василько. – Можливо, якось ти покажеш мені свої роботи? Я не можу бачити, але я можу відчувати їх через доторк.

Орися згодилася:

– Обов'язково! Буду рада показати тобі мої роботи.

Вони продовжили свій шлях, ділилися історіями про своє життя, ніби знали одне одного вже давно. І хоча їхні світи були настільки різними, музика і мистецтво з'єднали їх хоча й на короткий, але незабутній момент часу.

Коли вони підійшли до музичної школи, Василько зупинився, намагаючись відчути знайомі звуки та запахи.

– Ми прийшли, – з легкістю сказала Орися.

Василько повернувся до неї, його обличчя випромінювало вдячність:

– Дякую тобі, Орися. Твоя доброта сьогодні справді допомогла мені.

Орися зробила крок назад, приховуючи маленьку усмішку:

– Ти знаєш, Василько, іноді нам всім потрібна допомога. Але що найважливіше – це пам'ятати, що завжди поруч є люди, які готові простягнути руку допомоги.

– Так, – відповів Василько, – і часом найбільший подарунок – це просто бути поруч та слухати.

Вони обидва знали, що ця зустріч може змінити їхнє ставлення до світу навколо. Прощаючись, Василько та Орися пообіцяли одне одному завжди допомагати тим, хто цього потребує, і не залишатися байдужими до чужого горя.

Орися стисла Василька за руку:

– Обережно всередині, добре? І якщо колись знову загубишся, знаєш, де мене знайти.

– Обов'язково. До зустрічі, Орися, – відповів Василько, поки він заходив у будівлю школи, знаючи, що світ навколо може бути добрішим, коли люди діляться своєю добротою з іншими.

Як розпускається квітка, так і серце відкривається, коли ми ділимося добром. Людина не завжди помічає невеликі добрі вчинки, але вони завжди залишають великий слід у душі. Справжня дружба не потребує багато слів, іноді досить просто бути поруч. Життя повертає нам те, що ми даруємо іншим, тому не жалійте свого серця та доброти для тих, хто цього потребує. У кожному з нас є можливість робити світ трохи кращим, потрібно лише зробити перший крок.


Залиште відгук!

Ваш відгук опублікують після перевірки!

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)