Дідові заробітки (українська народна казка)

***
Переглянуто: 1897Відгуки: 2
КазкиУкраїнські народні казки

Дідові заробітки (українська народна казка) Жив собі дід та баба. Посилає баба діда на заробітки. Спекла йому коржик. Дід положив за пазуху та й пішов.

Іде та й іде він собі, коли лежить жолудик та й пита діда.

– Де ти йдеш?

– На заробітки.

– Візьми й мене.

– Та йди.

Та й укинув його у пазуху. Пішов і пішов. Навстрічу рак та й питає діда.

– Де ти йдеш?

– На заробітки.

– Візьми й мене.

– Та як же я тебе візьму, як ти щипаєшся?

– Та я буду сам повзти.

Ішов, ішов, навстрічу йому жаба та й пита його.

– Діду, діду, де ти йдеш?

– На заробітки.

– Візьми й мене.

– Ходім.

Пішли. Ідуть та й ідуть, навстрічу їм вутка. Ну й пішли. Йдуть та й ідуть, лежить довбня. Тоді ідуть, дід несе довбню. Ідуть та й ідуть, коли лежить личко та й питається.

– Діду, діду, де ти йдеш?

– На заробітки.

– Візьми й мене.

– Ходім.

От вони ідуть та й ідуть, попереду дід іде і довбню несе і жолудик у пазусі, а за ним повзе рак, і жаба повзе, і вуточка йде, і личко повзе.

Ідуть та й ідуть, от у лісі земляночка. Увійшли у ту земляночку. Вуточку дід посадив у сінях на переводину, жолудик укинув у піч, рака і жабу у лоханку вкинув, довбню і личко серед хати, а сам поліз на піч.

Аж ось заходить ведмідь у земляночку, затопив у печі, підсунув лоханочку і сів. У печі горить, як розпікся жолудь, та як лопнув, та ведмедя в лоб, а ведмідь як схвативсь, та по хаті, та заплутався в личко та й упав. А дід як схватився з печі та за ту довбню, та ведмедя убив, а вуточка. «Так! Так! Так!» А дід із ведмедя шкуру зняв та бабі шубу пошив та приніс на гостинець.

Комментариев: 2 RSS

1Марта28-09-2015 23:42

Збірка та ідея чудові, але малюнки до українських народних казок з москальськими малюнками. Ніколи дід не виглядав в Україні як оцей. Прошу виправити

2Лук'янюк Євген29-09-2015 00:50

Можна, будь ласка, детальніше про це розповісти? Що саме не так? Одяг, лице...

Будь ласка, залиште свій відгук!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Відгук буде опублікований після перевірки модератором :)

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)