Чому сова кричить тільки вночі (китайська казка)

***

Чому сова кричить тільки вночі (китайська казка)Захотілося якось лісовій горлиці по-гуляти. Йде вона стежкою поміж деревами, а назустріч їй рогата сова з великим вузлом на спині.

– Куди це ти зібралась, сестрице? – питає горлиця.

– Та от вирішила в інше місце переселитись,– відповіла сова,– хоч на західній околиці лісу дупло в мене було затишне, і мишей та жаб там удосталь.

– То навіщо ж переселятись?

– Ображають мене там,– сказала сова.– Бачиш, людям мій голос не подобається. Кажуть: гидко слухати, хоч вуха затуляй. А хлопчаки, як побачать мене, починають камінцями кидати. Одного разу мало лапу не перебили. От і доводиться на старість залишати насиджене місце і шукати нового щастя. Хоч не часто, а все таки кортить часом заспівати пісню. Хіба ж без цього можна жити?

– А голос у тебе справді, сестрице, неприємний? – поцікавилася горлиця.

– Та де там! Він у мене гарний, сильний,– відповіла сова,– ось послухай-но.

Сова широко роззявила дзьоб і оглушливо закричала:

– Пу-у-гу! Ух-у ух!

Горлиця аж підскочила від несподіванки.

– Голос у тебе справді сильний,– згодилась вона.– Але я тобі, сестрице, ось що скажу: даремно ти переселяєшся. І на східній околиці лісу твій голос мало кому подобатиметься. Постарайся краще навчитись інакше співати.

Сова подумала, подумала і мовить:

– Твоя правда. Спробую.

Подалася вона назад до свого затишного дупла. Але виявилося, що навчитись інакше співати непросто. Пробувала сова і так і сяк. Співала то голосно, то тихо, то протяжно, то коротко, то високим голосом, то низьким. Проте, хоч як старалась, а все виходило на один лад. Їй самій власні пісні подобались, а людям ні.

От сова і вирішила співати тільки вночі, коли люди сплять.

Будь ласка, залиште свій відгук!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Відгук буде опублікований після перевірки модератором :)

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)