Бабусина казка (українська народна казка)

***
Переглянуто: 1777Відгуки: 0
КазкиУкраїнські народні казки

Бабусина казка (українська народна казка) Була в селі одна сім’я – тато, мама та дочка. Мама працювала на фермі, тато у полі, а маленька дівчинка Маруся залишалася сама вдома і носила обід у вишитому рушникові на поле своєму татові.

Одного разу Маруся понесла їжу татові в поле, але тато сказав, що він повільно працював і йому треба наздогнати по роботі інших людей. Дитина поклала їжу на землю, а сама побігла ловити метелика, який саме пролітав над нею.

Цю їжу помітило зайченя, яке пробігало полем у пошуках капусти чи моркви. Воно вирішило пообідати, а рушника узяти собі. Довговухе так і зробило. Розгорнуло рушник і вийняло їжу, а рушничок забрало і побігло до лісу. Воно показало свою знахідку друзям – білочці, їжачку, борсуку і ще одному зайченяті на ім’я Куцохвостівочка. Зайченя, яке знайшло рушник, називалося Кося Вухань. Кося покликав своїх друзів і показав їм рушник.

– Подивіться, що я знайшов, – гордо промовив він, стаючи на пеньок, щоб усім було видно, який прекрасний білий рушничок.

– Але ж для чого він? – задумалося білченя і тут же вигукнуло:

– Я знаю, я знаю! Ось він для чого!

І воно зав’язало рушник як хусточку. Всі засміялися, бо «хустинка» зав’язана на носі в білченяти.

– Ні, ні! – раптом скрикнула Куцохвостівочка, – ось він для чого!

І вона зав’язала банта з рушника.

– Неправильно ви думаєте. Ось він для чого, – сказав їжачок і поклав на рушник яблуко, яке він саме ніс додому.

– Обережно, ти його замастиш, – вигукнув борсучок і обгорнув свою шийку.

Кося не встиг показати для чого, на його думку, рушник, бо тут з’явилася Маруся, яка пішла шукати загублене. Дівчинка налякала звірят і вони втекли. Потім вона узяла рушничок і розстелила його на землі, розклала їжу і покликала батька. Вони разом сіли обідати.

Будь ласка, залиште свій відгук!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Відгук буде опублікований після перевірки модератором :)

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)