5 важливих правил користування мобільним телефоном для дітей

Блог4268

Коли ви вперше купуєте дитині телефон, варто домовитися про певні правила, яких вона повинна дотримуватися. Будьте готові до труднощів, які можуть виникнути через ці правила у стосунках з власним чадом. Що до вибору телефону, то варто пам'ятати, що можна знайти широкий вибір моделей на Comfy.uahttps://comfy.ua/smartfon/ – там є дитячі телефони з різними функціями та можливостями, які можуть задовольнити потреби вашої дитини.

5 важливих правил користування мобільним телефоном для дітей

Насамперед, варто усвідомити собі 2 основних моменти:

  • по-перше, ніколи не забувайте, що дитина, як губка, вбирає все, що ви кажете і робите. Це твердження стосується і того, як ви розмовляєте з людьми по мобільному телефону та користуєтеся ним. Якщо ви, наприклад, кажете підлітку, що не можна говорити по телефону за кермом, дотримуйтесь цього правила і самі;
  • по-друге, встановлюйте правила з першого дня, коли ви дозволяєте дитині користуватися мобільним телефоном. Ці правила повинні говорити дитині: «Так заведено у нашій сім'ї». Якщо ви оголошуєте правила лише тоді, коли виникне якась проблема, дитина сприйме їх як покарання. Різниця може бути на перший погляд незначною, але дітвора краще сприймає правила ніж покарання.

Розглянемо 5 важливих правил щодо використання мобільних телефонів, яким батьки мають навчити своїх дітей.

Не можна користуватися мобільним телефоном уночі

Правило №1: Не можна користуватися мобільним телефоном уночі

Чому це важливо? Діти мають спати достатньо часу. Якщо їм дозволити користуватися телефоном вночі, вони годинами листуватимуться з друзями, а вранці виглядатимуть невиспаними. Також пам'ятайте, що серед телефонних контактів вашого чада можуть бути не тільки друзі. Дозволяйте йому листуватися вдень.

Як привести це правило в дію. Усі члени сім'ї – і діти, і батьки – мають залишати на ніч свої телефони у певному місці. У цей час їх можна зарядити. Покажіть дитині приклад і першою почніть слідуватиза цим правилом.

Можлива реакція дитини. Вона може сказати, що його друзям дозволяють користуватися телефоном уночі. Поясніть їй, що ви з задоволенням дасте можливість переписуватися з друзями вдень, а вночі потрібно спати і заряджати телефон.

Дитина може сказати, що без будильника на телефоні вона не зможе прокинутися вранці. Придбайте недорогий електронний будильник, і проблему буде вирішено.

Не можна користуватися мобільним телефоном у школі

Правило №2: Не можна користуватися мобільним телефоном у школі

Чому це важливо? У деяких школах забороняють користуватись мобільними телефонами, але це не зупиняє дітей. Телефони відволікають їх під час уроків, діти можуть списувати, залякувати один одного або розповсюджувати плітки. Щоб учитель не забрав телефон, школярі ставлять гаджет на беззвучний режим та ховають під партою.

Як привести це правило в дію. Щоб переконатися, що дитина не взяла телефон із собою до школи, вона повинна залишати його у певному місці вдома – наприклад, на кухні чи в залі.

Можлива реакція дитини. Чадо може просити вас дозволити взяти телефон із собою, пояснюючи це тим, що всі його друзі так роблять. Наполягайте на тому, що він має дотримуватись шкільних правил. Єдиний виняток може бути у випадку, якщо після уроків дитина ходить на тренування або гуртки і має зателефонувати вам. Але і в цьому випадку вимагайте, щоб дитина під час уроків тримала телефон вимкненим. Перевірте його повідомлення, щоб переконатися, що він не порушував цього правила.

Телефоном не можна користуватися під час сімейних свят, вечерь та інших важливих спільних заходів

Правило №3: Телефоном не можна користуватися під час сімейних свят, вечерь та інших важливих спільних заходів

Чому це важливо? Ніщо так не заважає сімейним взаєминам, як листування телефоном під час сімейних свят. Якщо ви в гостях, телефон можна залишати вдома або у машині.

Як привести це правило в дію. Скільки свободи у використанні телефону давати дитині вирішувати вам. Головне, щоб це було на благо сім'ї. Часто кількість такого часу залежить від віку дитини. Якщо ви їдете в гості, маленьким дітям краще залишити телефон удома, старшим можна дозволити використовувати його під час поїздки, але залишити в машині під час сімейної вечері.

Можлива реакція дитини. Він може скаржитися, що пропускає щось дуже важливе та термінове. У такому випадку можна дати дитині 5 хвилин на те, щоб закінчити листування, але після закінчення цього часу вона повинна дотримуватися правила.

Не можна надсилати фотографії по телефону

Правило №4: Не можна надсилати фотографії по телефону

Чому це важливо? Діти часто фотографують усі підряд, навіть якщо це недоречно. Тому в деяких школах заборонено користуватись мобільними телефонами.

Як привести це правило в дію. Поясніть, що пересилати фотографії не можна. Простежте за тим, щоб дитина потай не порушувала це правило. Можна запобігти провинам дитини: зателефонувати мобільному оператору і відключити сервіс ММS і можливість пересилання фото. Контролюйте використання дитиною телефону, щоб вона не відсилала і не отримувала фото.

Можлива реакція дитини. Якщо немає жодних серйозних проблем із фото, дитина легко погодиться з виконанням цього правила. Якщо ж вона з якихось причин відстоює своє право на пересилання фото, вам варто залишатися на своєму.

Переконайтеся, що дитина спілкується по телефону лише з друзями чи родичами

Правило №5: Переконайтеся, що дитина спілкується по телефону лише з друзями чи родичами

Чому це важливо? Коли ви купуєте дитині мобільний телефон, вона хоче показати його друзям та обмінятися номерами з усіма однокласниками, незалежно від того, дружить вона з ними чи ні. Діти, з якими ви б не хотіли, щоб спілкувалася ваша дитина, тепер можуть бути з нею на зв'язку цілодобово. І це може спричинити негативні наслідки.

Як привести це правило в дію. Коли дитина навчається у старших класах, ви можете їй довіряти настільки, щоб дозволити самому вирішувати, з ким спілкуватися. Але, поки вона молодша, ви можете періодично переглядати її список контактів. Якщо дитина ще маленька, ви можете самі додавати контакти до її телефону.

Можлива реакція дитини. Маленькі діти зазвичай бувають такі раді покупці телефону, що легко погоджуються, щоб батьки перевіряли їх список контактів. Вони можуть відстоювати хіба що право переписуватися з друзями. Якщо ж дитина все ж таки скаржиться, скажіть їй, що ви купили йому телефон для спілкування з родичами та друзями, а не з кожним зустрічним.

Встановлюючи дитині правила користування телефоном, будьте далекоглядними та завбачливими.

Ці правила призначені для молодших, а не старших школярів. Однак, перше, третє та четверте правила підходять і для них теж. Батькам варто передбачити, з яких питань можуть виникнути розбіжності з дитиною. Правила користування телефоном можуть стати хорошим початком для того, щоб навчити дитину правильно спілкуватися телефоном.

Якщо ви встановлюєте дитині ці правила у молодшому віці, то до старших класів вона зрозуміє, як потрібно спілкуватися по телефону. Навчити цього своє чадо – ваше завдання.


Залиште відгук!

Ваш відгук опублікують після перевірки!

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)