Mediatek, який зміг: порівняння Dimensity 9300 і Snapragon 8 Gen 3

Блог144

Ось і настав час для головного протистояння флагманських чипів для Android у 2024 році – Dimensity 9300 від Mediatek проти Snapdragon 8 Gen 3 від Qualcomm. Два титани серед SoC, але хто ж із них виявиться сильнішим? Нумо розбиратися.

Mediatek, який зміг – порівняння Dimensity 9300 і Snapragon 8 Gen 3

Особливості архітектури процесорів

Почнемо з того, що у Snapdragon 8 Gen 3 і Dimensity 9300 абсолютно різний підхід до архітектури ядер:

  1. Snapdragon 8 Gen 3 використовує конфігурацію 1+5+2 – це 1 продуктивне ядро, 5 середніх ядер і 2 малих ядра;
  2. Dimensity 9300 робить ставку на конфігурацію 4+4 – цілих 4 великих ядра і 4 середніх, і ніяких малих ядер.

Mediatek явно ризикнули з таким компонуванням, але, можливо, це окупиться кращою продуктивністю у важких завданнях?

Тест на тротлінг

Запустимо тортури для наших підопічних – тест протягом пів години навантажує процесор по повній програмі. Результати:

  1. Snapdragon 8 Gen 3 показав 82% стабільності продуктивності;
  2. Dimensity 9300 зберіг 79% від початкової продуктивності.

Загалом результати гідні: за грамотної оптимізації з боку виробників смартфонів тротлінг не надто псує життя чипам. Тож якщо ви вибираєте телефони в Запоріжжі з упором на стабільну продуктивність, можна сміливо брати будь-який з процесорів.

Стрес-тест GPU

Для завантаження графіки використовуємо бенчмарк 3DMark, причому на тестованих смартфонах вмикаємо режими продуктивності. І тут картина менш райдужна:

  1. Dimensity 9300 показав стабільність GPU на рівні 70,9%, але розігрівся аж до 47°C, а заряд батареї просів на 24%.
  2. Snapdragon 8 Gen 3 зберіг 66,2% від початкового FPS у тесті. Зате нагрівання набагато скромніше – до 41°C, та й батарея сіла тільки на 7%.

У стрес-тесті Dimensity 9300 і справді сильно гріється і втрачає багато заряду, якщо дати йому волю, при цьому приріст у продуктивності не дуже великий.

Тест у реальній грі

Але кого хвилюють синтетичні тести, коли на кону справжній ігровий досвід? Запускаємо вимогливу Genshin Impact на максимальних налаштуваннях графіки в 60 FPS і занурюємося в прекрасний світ Тейвата. Ціла година гри пролітає непомітно, і що ж ми бачимо? Середній FPS склав 59,8 кадрів у обох чипів.

Ось вона: реальна картина продуктивності флагманських чипів. В іграх і Snapdragon 8 Gen 3, і Dimensity 9300 показують себе з кращого боку, забезпечуючи плавний геймплей на ультраналаштуваннях.

У битві Dimensity 9300 проти Snapdragon 8 Gen 3 ми не виявили явного лідера – вони практично рівні. Але все ж невелика перевага залишається за дітищем Qualcomm внаслідок меншого нагріву і витрати енергії. Крім того, якщо вивчити каталог маркету АЛЛО, ви знайдете безліч пропозицій з чипом Qualcomm, тоді як кількість гаджетів на топовому Mediatek обмежена.

І все ж інженерам Mediatek є чим пишатися: вони майже зрівнялися з лідером ринку мобільних SoC. Ймовірно, вже скоро тайванський виробник відбере собі половину флагманського сегмента.


Залиште відгук!

Ваш відгук опублікують після перевірки!

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)