Турбота про очі в різних вікових групах

Блог320

Стежити за станом очей необхідно постійно, навіть якщо він не викликає занепокоєння. Ризик погіршення та втрати зору існує на кожному віковому етапі. Навіть новонароджений може мати проблеми з цим органом. Що робити на кожному відрізку життя, щоб зберегти можливість бачити навколишній світ і бачити його добре, – розповімо далі.

Турбота про очі в різних вікових групах

Для найменших

Перший огляд офтальмолога необхідний майже відразу після народження. Він допомагає виявити та своєчасно скоригувати вроджені патології, зупинити їх розвиток. Немовлята можуть страждати на глаукому, катаракту, інші дорослі захворювання очей.

Наступна перевірка – у два місяці. До цього часу в малюка має зникнути косоокість новонароджених. Лікар проводить тести, щоб виявити порушення бінокулярного бачення – здатності сприймати предмети обома очима.

Подальші планові обстеження – у 6 місяців, рік, три роки. Обов'язково треба перевірити зір у 6-річному віці – перед школою.

У шкільний період

Через підвищені навчальні навантаження у школярів можуть виникати порушення рефракції. Своєчасна та якісна діагностика зору, яку варто проходити щорічно, дозволяє виявити:

  • міопію (короткозорість);
  • гіперметропію (далекозорість);
  • астигматизм;
  • спазм акомодації.

Апаратне лікування (тренування навколоочних м'язів) допоможе скоригувати зір без операційного втручання.

Турбота про очі в різних вікових групах 2

У дорослому віці

З віком наші очні структури виснажуються, втрачають еластичність. Зношуються й інші органи та системи організму, що теж негативно впливає на стан очей. У дорослому віці бувати в офтальмолога рекомендується щорічно (якщо немає скарг). Після 40 років варто проходити повні обстеження зорового апарату. Такі захворювання, як вікова далекозорість, катаракта, глаукома, ретинопатія, краще виявляти на ранніх стадіях. Тоді їх легше лікувати. Так, своєчасна заміна кришталика в разі виникнення катаракти здатна повністю повернути гарний зір. А регулярне вимірювання внутрішньоочного тиску допоможе запобігти виникненню сліпоти через глаукому.

У будь-якому віці для здоров'я очей важливо:

  • повноцінно харчуватися (потрібні вітаміни A, E, C, бета-каротин, Омега-3 жирні кислоти);
  • не мати шкідливих звичок;
  • дотримуватися гігієни зору (робити перерви під час роботи за комп'ютером, не читати в темряві тощо);
  • вчасно лікувати такі захворювання, як діабет, гіпертонія, ревматизм, атеросклероз.

Постійна системна турбота про очі дозволить почуватися впевнено та насолоджуватися всіма фарбами світу якомога довше.


Залиште відгук!

Ваш відгук опублікують після перевірки!

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)