Поезія, що торкається душі

Блог5217
Мітки:

Поезія що торкається душіЧи захоплює Вас світ поезії?

З багатьма це трапляється… Ввечері, коли немає настрою до спілкування чи вечірок, а хочеться посидіти, загорнувшись у плед, та помріяти. Поети - це особливі люди. Вони відчувають світ душею. Тонко, пронизливо, різко. Так і їх твори: шепочуть, оповідають, будять спогади. Часто хочеться самому перейнятись таким баченням реальності. Ясним, ранимим, емоційним. І тоді ми беремо томик поезії. Тут також варто задуматись, щоб обрати збірку до душі.

Яких авторів обрати під той чи інший настрій? Вибирати Вам. У цій статті я розповім про письменницю, яка знана та люблена багатьма поціновувачами поезії душі.

Ліна Костенко... Як багато говорить нам це ім’я! Талановитий автор багатьох збірок, таких як “Триста поезій”, “Мадонна перехресть”, “Неповторність”, “Сад нетанучих скульптур”. У радянські часи була учасницею дисидентського руху.

Її творчість проймає до глибини душі, силою духу, виразністю вольового характеру, та водночас ніжністю душі.

Вірші Ліни Костенко запам’ятовуються яскравими образами, що їм назустріч уява виносить власні спогади-аналогії. У вірші “Готичні смереки над банями буків” поетеса барвисто та сильно передає велич природи, водночас висловлюючи прагнення до її спокою та первозданності:“Свободи предтеча - розхристана втеча,

з мудрованих дум, у мандруючий дим.

Дзвенть ручаїв стрімголова малеча

блакитною кров’ю камінних глибин.”Беручи до рук збірку Ліни Костенко, наче й сам стаєш чутливішим та емоційнішим. Разом з нею блукаєш лісом, йдеш стежечкою, що веде до батьківського дому. Згадуєш свою бабусю, тепло та щирість дитинства.

Поезія Ліни є також і романтично-чутливою. Що є любов? Прочитавши її проникаєшся тонкою гіркотою життя, його терпким ароматом. У чомусь до болю сумним (та це лиш на перший погляд), насправді ж, глибоко красивим та неповторним.

Ця дійсно велична жінка у 1987 році за роман у віршах “Маруся Чурай” отримала премію імені Тараса Григоровича Шевченка, а згодом - премію фундації Антоновичів.

Її творчість є різнобічною, глибокою, справді живою. ЇЇ актуальність проглядається і в наш час, закликаючи до чистого, щирого, вічного. ЇЇ вірші дарують нам пам’ятні цитати, які стають надбанням вже наших душ, зринаючи у пам’яті, та вносячи крихти безсмертя у повсякденність.“І якби на те моя воля,

написала б я скрізь курсивами:

так багато на світі горя,

люди, будьте взаємно красивими!”Окрім поезії, Ліна Костенко є авторкою і цікавих прозових творів. Її твір “Записки українського самашедшого”, здобув прихильність українського читача своїм тонким іронічним стилем та власним філософським поглядом на реальність. Книги купити можна в інтернет магазині Booklya.

Також Ви знайдете тут широкий асортимент відомих прозових та поетичних творів на кожен смак та вподобання.


Залиште відгук!

Ваш відгук опублікують після перевірки!

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)