Пастух, кобра і лисиця (іспанська казка)

***

Пастух, кобра і лисиця (іспанська казка)Ішов чоловік дорогою і побачив під великим каменем кобру, що здихала. Кобра теж помітила чоловіка і стала благати, аби він витяг її звідти; за це вона дасть йому все, що він забажає. Чоловік витяг кобру з-під каменя, але вона замість винагороди сказала, що з’їсть його. Чоловік аж остовпів від такої невдячності й сказав:

– Добре, з’їси, але спершу ходімо до судді, хай розсудить нас по правді.

Вирушили вони в дорогу й незабаром зустріли вола. Змія спитала, чи це не суддя. Чоловік відповів, що ні, і вони пішли далі. Трохи згодом зустріли вівцю. Змія знову спитала, чи це не суддя, і чоловік сказав, що ні. Та ось зустрілася їм лисиця, і тоді чоловік сказав, що це суддя.

Вони розповіли їй, у чім річ. Але лисиця не захотіла відповідати, сказала, що їй спершу треба глянути, де все те сталося, аби знати, як було насправді.

Повернулися всі на те місце, і лисиця звеліла, щоб змія залізла туди, де була раніше. Тільки-но вона це зробила, лисиця звеліла чоловікові, аби він добре придавив її каменем – знатиме, як бути невдячною.

Чоловік спитав у лисиці, скільки ж він має заплатити їй за пораду. Лисиця попросила в нього найкращих курок. Тоді чоловік пішов додому і розповів про все жінці. Жінка не дозволила брати курей – замість них порадила взяти собаку. Чоловік так і зробив. Проте коли він підійшов із мішком до лисиці, вона понюхала і сказала:

– Може, це й кури, але мені вони смердять псиною.

І мерщій дременула, бо чоловік розв’язав мішок і випустив собаку. Собака погнався за лисицею.

Лисиця бігла і примовляла:

– Хутчіше, мої ніженьки! На цьому світі самі лише пастки.

Діставшись на вершину гори, лисиця стала лизати свої лапи й примовляти:

– Ой мої лапки, як ви чудово бігли!

А потім:

– Ой мої вушка, як ви стирчали!

І тоді озвався хвіст:

– А я, моя господине?

– А ти мовчи,– гримнула на нього лисиця,– весь час мене затримував, волохатий!

Будь ласка, залиште свій відгук!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Відгук буде опублікований після перевірки модератором :)

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)