Facebook InstagramPinterestTwitter
Казки іншою мовою: RU

Тисяча хитрощів (іспанська казка)

Казки про:
2507

Тисяча хитрощів (іспанська казка)Зустрілися якось лис та кіт. Лис похвалився, що знає дуже багато хитрощів, щоб утекти від ворогів. От лис докладно розповів, як рятуватися, як замітати сліди, а потім і питає:

– А скільки хитрощів знаєш ти?

Кіт на те:

– Я знаю тільки одну хитрість – це видертися на перше-ліпше дерево.

– Мало! Зразу видно, що я хитріший за тебе, бо знаю тисячу хитрощів. Та що тисячу! В мене їх цілий мішок! – вигукнув лис.

Ось так прийшли вони до садової огорожі і чують, як за нею кудкудачуть кури. Лис пообіцяв котові курячу лапку, якщо той полізе з ним у сад. Кіт погодився. Він зумів пробратися в сад, піднявшись по каштану і спустившись туди по груші, яка росла під огорожею.

Лис понишпорив і нарешті знайшов горбик, височенький, щоб можна було стати на нього і перелізти через огорожу. В саду лис повівся, мов хазяїн – він шаснув у курник і задушив курку. Але інші кури так закудкудакали, що прибігли два дворових собаки, а за ними вискочив і господар із рушницею.

Кіт бачить таке й одразу ж стриб на перше-ліпше дерево, яке трапилось під огорожею, і врятувався. А лис шатнувся туди, шатнувся сюди, а перестрибнути через огорожу не може. Так він метався, поки його не розтерзали собаки, а лихий чоловік не вбив із рушниці. Так лиса й кинули лежати на землі з вишкіреними зубами.

Кіт із дуба бачив усе. Коли всі пішли, він спустився додолу, підійшов до лиса та й каже:

– Мав ти хитрощів, смішку, Цілу тисячу в мішку.

Та надійна тільки та,

Що лише одна в кота!