Тисяча хитрощів (іспанська казка)


Тисяча хитрощів (іспанська казка)Зустрілися якось лис та кіт. Лис похвалився, що знає дуже багато хитрощів, щоб утекти від ворогів. От лис докладно розповів, як рятуватися, як замітати сліди, а потім і питає:

– А скільки хитрощів знаєш ти?

Кіт на те:

– Я знаю тільки одну хитрість – це видертися на перше-ліпше дерево.

– Мало! Зразу видно, що я хитріший за тебе, бо знаю тисячу хитрощів. Та що тисячу! В мене їх цілий мішок! – вигукнув лис.

Ось так прийшли вони до садової огорожі і чують, як за нею кудкудачуть кури. Лис пообіцяв котові курячу лапку, якщо той полізе з ним у сад. Кіт погодився. Він зумів пробратися в сад, піднявшись по каштану і спустившись туди по груші, яка росла під огорожею.

Лис понишпорив і нарешті знайшов горбик, височенький, щоб можна було стати на нього і перелізти через огорожу. В саду лис повівся, мов хазяїн – він шаснув у курник і задушив курку. Але інші кури так закудкудакали, що прибігли два дворових собаки, а за ними вискочив і господар із рушницею.

Кіт бачить таке й одразу ж стриб на перше-ліпше дерево, яке трапилось під огорожею, і врятувався. А лис шатнувся туди, шатнувся сюди, а перестрибнути через огорожу не може. Так він метався, поки його не розтерзали собаки, а лихий чоловік не вбив із рушниці. Так лиса й кинули лежати на землі з вишкіреними зубами.

Кіт із дуба бачив усе. Коли всі пішли, він спустився додолу, підійшов до лиса та й каже:

– Мав ти хитрощів, смішку, Цілу тисячу в мішку.

Та надійна тільки та,

Що лише одна в кота!


Залиште відгук!

Ваш відгук опублікують після перевірки!

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)