Новітні тенденції у дитячій освіті на 2024 рік

Блог192

Від навчальної аналітики до штучного інтелекту та соціально-емоційного навчання – дізнайтеся, що чекає на нас у цьому та наступному році, виходячи з того, куди все рухається вже зараз.

Новітні тенденції у дитячій освіті на 2024 рік

1. STEM та STEAM освіта

Важливість STEM (наука, технології, інженерія та математика) вже давно задокументована. Звіт Міністерства торгівлі США показує, що STEM-професії зростають на 17%, тоді як інші професії зростають лише на 9,8%. Це не просто зростаюча сфера зайнятості, STEM допомагає розвивати важливі м'які навички, такі як творче вирішення проблем та критичне мислення. Вчителі постійно намагаються знайти нові та цікаві способи включення STEM у свої навчальні програми.

Хоча STEAM був розроблений у 2006 році, за останні кілька років він продемонстрував значне зростання, яке продовжиться до 2024 року, а саме: наука і технології, що інтерпретуються через інженерію та мистецтво з елементами математики. Замість того, щоб зосереджуватися на кожній навичці окремо, STEAM є більш гнучким і висвітлює взаємозв'язки між різними предметами, щоб зробити їх більш доступними. Він також включає більше мистецтва і творчості, щоб надихати і захоплювати учнів.

2. Акцент на творчості

Батьки, вчителі та роботодавці розглядають креативність як одну з найважливіших «м'яких навичок», яку потрібно розвивати в учнів, але креативність часто може здаватися абстрактною, її важко навчити і важко виміряти. Згідно зі звітом Gallup «Креативність у навчанні», вчителі помітили значні результати в утриманні учнів, вирішенні проблем і критичному мисленні, зосередивши свої уроки на креативності. Цей творчий фокус поєднується з використанням технологій як трансформаційного інструменту, наприклад, створенням мультимедійних презентацій або проведенням досліджень. Однак, навіть якщо технології не є доступним ресурсом, багато вчителів знаходять способи включити види діяльності та предмети, які заохочують творчість, у звичні навчальні матеріали.

3. Соціально-емоційне навчання

Хоча ця назва виявилася непопулярною, багато навичок, яких навчають у рамках соціально-емоційного навчання, користуються популярністю. «Соціально-емоційне навчання – це процес розвитку самосвідомості, самоконтролю та навичок міжособистісного спілкування, які є життєво важливими для успіху в школі, на роботі та в житті», – зазначає Комітет у справах дітей. Доведено, що вона сприяє підвищенню академічної успішності та зниженню рівня відсіву. Трьома основними компонентами ОДМ є сприятливе середовище в класі, інтеграція матеріалів з ОДМ у навчальний процес та викладання ОДМ у явному вигляді.

Новітні тенденції у дитячій освіті на 2024 рік – 2

4. Персоналізоване онлайн-навчання

Один з найбільших поборників американської освіти, Бенджамін Франклін, сказав: «Скажи мені – і я забуду. Навчіть мене – і я запам'ятаю. Залучайте мене – і я вчуся». Інтернет надав студентам можливість взяти свою освіту у власні руки. Майже з кожного предмету, доступного для студентів в Інтернеті, в тому числі і тут, на сайті «Створюй і вчись», є клас. Допитливість студентів, яка формує їхню освіту, підживлює їхню пристрасть до навчання, залучаючи їх до процесу. Ноуер стверджує, що більша студентська активність підвищує незалежність студентів, покращує навички вирішення проблем, готує студентів до життя в університеті та після закінчення середньої школи, а також підвищує довіру між однокурсниками та викладачами.

Але онлайн навчання також може створити велику кількість проблем для вашої операційної системи. Наприклад, небезпека витоку особистої інформації через недостатньо захищені мережі. Щоб уникнути цього, використання надійного VPN, такого як VeePN, може значно підвищити рівень безпеки та захистити ваші дані від несанкціонованого доступу.

5. Навчальна аналітика

Аналітика використовується як інструмент у кожній галузі, включаючи освіту. Навчальну аналітику можна розділити на три категорії. Описова аналітика аналізує прогрес учня і знаходить закономірності, щоб вчителі могли сформулювати плани уроків, які найкраще підходять для цієї людини. Прогностична аналітика використовує минулі та поточні дані про учнів для прогнозування майбутніх тенденцій, щоб вчителі могли заздалегідь виявити можливі проблеми та ризики. Нарешті, прескриптивна аналітика надає вчителям альтернативні пропозиції щодо того, як зробити їхнє навчання більш ефективним й адаптивним, використовуючи освітні ресурси, які найкраще підходять для їхнього класу. Наш наступний тренд тісно пов'язаний з навчальною аналітикою.

6. Штучний інтелект

Легко почути слова «штучний інтелект» і одразу ж уявити собі відсторонені автомати, які нудно засипають студентів інформацією. Однак штучний інтелект створює більш персоналізований і динамічний клас. Як пише The Journal, «рішення на основі штучного інтелекту можуть аналізувати попередні навчальні історії студентів, виявляти слабкі місця і пропонувати курси, які найкраще підходять для вдосконалення, надаючи безліч можливостей для персоналізованого навчання».

Штучний інтелект дозволяє викладачам отримувати майже миттєвий зворотний зв'язок щодо успішності та залученості студентів, як у цьому прикладі в онлайн-лабораторії в класі. Технологія штучного інтелекту також може автоматизувати повторювані завдання для вчителів, звільняючи їх, щоб вони могли приділяти більше часу своїм учням. Штучний інтелект залишиться тут, оскільки Global Market Insights Inc. очікує, що галузь «зростатиме на 40% CAGR (середньорічний темп зростання) до 2027 року».

Новітні тенденції у дитячій освіті на 2024 рік – 3

7. Глобальне навчання

Учні стають дедалі більше обізнаними з проблемами та культурами за межами своїх місцевих і національних спільнот; ця обізнаність прискорилася завдяки Інтернету, який зруйнував фізичні та комунікаційні бар'єри. Вчителі почали розробляти уроки, спрямовані на виховання активних та уважних громадян світу.

Одним із прикладів є вправа під назвою «Як би ви вчинили?», в якій учні об'єднуються в групи, щоб дослідити власні цінності, вивчаючи та обговорюючи дилеми, з якими вони стикаються в повсякденному житті в громадах за межами своєї країни.

Ще один глобальний урок для молодших школярів – це вправа на порівняння, під час якої вони знайомляться з літературою та казками різних народів світу, щоб краще зрозуміти цінності культури. Це лише кілька прикладів глобальних навчальних заходів, які покращують навички критичного мислення та формують свідомих і співчутливих громадян світу.

8. Спільне навчання

Віртуальне навчання має багато переваг, але діти отримують значну користь від перебування в одному фізичному просторі, працюючи один з одним. Переваги спільного навчання всіляко підтримуються.

Наприклад, Національна асоціація освіти США заявляє: «Доведено, що спільне навчання не тільки розвиває навички мислення вищого рівня в учнів, але й підвищує їхню впевненість і самооцінку. Групові проекти можуть максимізувати навчальний досвід шляхом демонстрації матеріалу, одночасно покращуючи соціальні та міжособистісні навички. Студенти вчаться працювати з різними типами учнів і розвивають свої лідерські якості».

Навчання у співпраці передбачає роботу в парах і групах з чітко визначеними межами. Корнельський центр педагогічних інновацій розповідає, як впровадити навчання у співпраці в класах.

Освіта постійно розвивається, оскільки з'являються нові інструменти, дослідження та стратегії. Може бути легко розгубитися в цих нових ідеях і технологіях, але всі ці ресурси призначені для того, щоб допомогти навчальному процесу та підтримати учнів і педагогів.


Залиште відгук!

Ваш відгук опублікують після перевірки!

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)