Як проявляється анемія у вагітних

Блог654

Як проявляється анемія у вагітних

Анемія у вагітних – це коли у вас недостатньо еритроцитів для перенесення кисню по всьому тілу, внаслідок виснаження запасів заліза. Червоні кров’яні клітини (еритроцити) містять важливий білок, який називається гемоглобін.

Щоб виробляти еритроцити та гемоглобін, вашому організму необхідне постійне надходження заліза та вітамінів. Без цього запасу ваше тіло не буде виробляти достатньо гемоглобіну для належного перенесення кисню до ваших органів.

Ступені анемії у вагітних

Існує декілька видів анемії. З них найчастіше зустрічаються під час вагітності, зокрема:

  • Анемія та вагітність. Під час вагітності об'єм крові збільшується. Це означає, що для утворення більшої кількості еритроцитів потрібно більше заліза та вітамінів.
  • Залізодефіцитна анемія. Під час вагітності ваша дитина використовує ваші еритроцити для росту та розвитку, особливо в останні 3 місяці вагітності. Жінки, у яких не вистачає запасів заліза, можуть отримати залізодефіцитну анемію. Це найпоширеніший тип анемії під час вагітності. Правильне харчування перед зачаттям є важливим для накопичення цих запасів.
  • Дефіцит вітаміну B12. Вітамін B12 важливий для утворення еритроцитів і білка. Вживання продуктів тваринного походження, таких як молоко, яйця, м’ясо та птиця, може запобігти дефіциту вітаміну B12.
  • Дефіцит фолатів. Фолієва кислота – це вітамін групи В, який разом із залізом сприяє росту клітин. Якщо ви не отримуєте достатньо фолієвої кислоти під час вагітності, ви можете отримати дефіцит заліза.
Норма гемоглобіну при вагітності коливається у межах від 120 - 140 грамів на літр крові.

Багатьом жінкам не вистачає достатньої кількості заліза, необхідного для другого і третього триместру. Коли вашому організму потрібно більше заліза, ніж є, у вас можете розвинутися анемія.

Як проявляється анемія у вагітних – 2

Розрізняють три ступені анемії:

  • Легка – від 90 до 110 грамів на літр;
  • Середня – від 80 до 90 грамів на літр;
  • Важка – менш як 80 грамів на літр.

Легка анемія і вагітність – це нормальне явище через збільшення об’єму крові. Однак більш серйозна анемія може підвищити ризик розвитку анемії у дитини в дитинстві. Коли за допомогою корисного і збалансованого харчування неможливо підвищити показники, тоді призначають залізовмісні препарати.

Ви можете не мати чітких симптомів анемії під час вагітності, якщо кількість клітин у вас дуже низька.

Симптоми можуть включати:

  • Блідість шкіри, губ, нігтів, долонь або нижньої сторони повік
  • Відчуття втоми
  • Відчуття обертання або запаморочення
  • Утруднене дихання
  • Прискорене серцебиття (тахікардія)
  • Проблеми з концентрацією

Причини анемії

Найчастіше анемія виникає в другому і третьому триместрі вагітності. Найбільш поширеними причинами є дефіцит заліза та фолієвої кислоти, вітаміну В12. Це може спостерігатись коли мама не вживає достатньої кількості продуктів, що містять залізо.

Хороші харчові джерела заліза включають:

  • Листові темно-зелені овочі
  • Сушені боби та горох
  • Цитрусові та соки, більшість ягід
  • Збагачені сухі сніданки
  • Збагачені зернові продукти

Як проявляється анемія у вагітних – 3

Як діагностується анемія під час вагітності?

Ваш лікар перевірить наявність анемії під час ваших пренатальних оглядів. Зазвичай, це виявляється під час звичайного аналізу крові.

Лікування буде залежати від ваших симптомів, віку та загального стану здоров’я. Лікування залізодефіцитної анемії включає прийом препаратів заліза.

Правильне харчування до вагітності не тільки допомагає запобігти анемії, але й сприяє створенню інших поживних запасів у вашому тілі. Здорове збалансоване харчування до та під час вагітності допомагає підтримувати рівень заліза та інших важливих поживних речовин, необхідних для росту вашої дитини.

Перед вживанням будь-яких препаратів необхідно здати аналізи та проконсультуватись з лікарем.

Лікарі рекомендують усім жінкам дітородного віку та всім жінкам, які вагітні, приймати вітамінні добавки Елевіт.


* За даним посиланням ви перейдете на вебсайт www.elevit.com.ua, де, зокрема, міститься реклама лікарського засобу Елевіт. Перед застосуванням необхідно обов’язково проконсультуватися із лікарем та ознайомитися з інструкцією. Зберігати в місцях, недоступних для дітей. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.

 

Список літератури:

  1. Воутерс, Х.Дж., ван дер Клаув, М.М., де Вітте, Т., Стаудер, Р., Свінкелс, Д.В., Вольфенбюттель, Б.Х., і Хулс, Г. (2019). Зв’язок анемії з якістю життя та виживанням, пов’язаними зі здоров’ям: велике когортне дослідження на основі популяції. Journal of Haematologica, 104(3): 468.
  2. ВООЗ (1992). Програма «Здоров’я матері та безпечне материнство». Поширеність анемії у жінок. Таблиця доступної інформації. 2-е вид. Всесвітня організація охорони здоров'я, Женева, Швейцарія.
  3. Айенсу Дж., Аннан Р., Люттеродт Х., Едусей А. та Пенг Л.С. (2020). Поширеність анемії та низьке споживання дієтичних поживних речовин у вагітних жінок. Журнал Плос один, 15 (1): e0226026.
  4. UNCF (2001). Залізодефіцитна анемія: оцінка, профілактика та контроль. Посібник для керівників програм. Дитячий фонд ООН, Університет ООН, Всесвітня організація охорони здоров'я. Женева.

Залиште відгук!

Ваш відгук опублікують після перевірки!

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)