Чому з мамою діти поводяться гірше, ніж з іншими людьми

Блог1373

Чому з мамою діти поводяться гірше, ніж з іншими людьми

Ситуація, яка знайома практично всім мамам: дитина поводиться добре з вихователем дитячого садка, з бабусею, з нянею і з будь-якою сторонньою людиною, але варто мамі з'явитися на порозі, її немов підміняють. Дитина починає поводитися шумно, вередувати, а то й влаштовувати істерики. Це нерідко викликає здивування оточуючих, які висловлюють мамі закиди, що вона розпестила її та ще й неправильно виховує.

Що означає така поведінка дитини

Чому з мамою діти поводяться гірше, ніж з іншими людьми – 2

За спостереженнями вчених, така поведінка в певному віці притаманна всім дітям і навіть усім видам високорозвинених тварин, дитинчата яких у присутності мами завжди вмикають «дитячу» поведінку.

Це відбувається тому, що для кожної дитини мама – найближча людина, до неї в малюка від самого народження формується неймовірно сильна прив'язаність, і поруч із нею він почувається в безпеці.

Перебуваючи з іншими людьми, діти мимоволі підлаштовуються під їхню поведінку, під їхні вимоги, міміку, мовні звороти. Це відбувається на рівні відчуттів, проте потребує певного напруження психіки дитини.

Коли поруч з'являється мама, поруч з якою дитина почувається комфортно і не боїться осуду, вона мимоволі розслабляється, перестає контролювати свої емоції і змінює свою поведінку. У цей момент вона може виражатися в пустощах, капризах, істериках. Дитина може відмовлятися від їжі, розкидати іграшки, навіть проявляти агресію.

Що необхідно робити мамі в подібній ситуації

Чому з мамою діти поводяться гірше, ніж з іншими людьми – 3

Насамперед мама має розуміти, що це абсолютно нормальна поведінка дитини, вона ніяк не пов'язана з помилками у вихованні або розпещеністю малюка, це закладено самою природою. Така поведінка свідчить про те, що в дитини починає вироблятися і правильно формуватися соціальний інтелект. Вона вчиться варіювати свою поведінку залежно від ситуації – це якість, яка притаманна всім дорослим людям. Адже кожен індивідуум може почуватися повністю розслаблено і комфортно тільки в присутності іншої близької людини. Різниця тільки в тому, що у дорослої людини вже сформовані норми поведінки, а дитині це тільки належить осягнути.

Найнеправильнішим буде намагатися припинити таку поведінку дитини шляхом покарання.

Набагато ефективніше погасити той негатив, який дитина намагається вилити на маму в моменти розслаблення, шляхом промовляння її стану. Нескладно висловити співчуття дитині, помітивши, що вона втомилася, засмутилася, сказати, що ви розумієте її і теж за нею сумували.

Для того щоб соціальні навички формувалися швидше, і дитина вчилася безболісно переключатися з товариства одних людей на товариство інших, бажано, поки спостерігається така поведінка, обмежувати час її перебування з обома дорослими одночасно.

Нерідко мамам доводиться вислуховувати закиди від інших людей у тому, що вона розбалувала дитину, та в її присутності вона стає некерованою. У цьому разі варто ігнорувати такі висловлювання, або відповісти, що ви раді тому, що змогли створити для своєї дитини безпечне та комфортне середовище для формування її особистості.


Залиште відгук!

Ваш відгук опублікують після перевірки!

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)