Як позбутися закладеності носа у дітей?

Блог693

Як позбутися закладеності носа у дітей

У дітей закладеність носа – не рідкість. Найчастіше це зв’язано з розвитком респіраторних вірусних інфекцій верхніх дихальних шляхів. Синупрет – сироп для дітей*, який допомагає м’яко побороти нежить і не шкодить здоров’ю.

Причини розвитку захворювання

У дітей появу нежитю пов’язують з розвитком риніту або синуситу. Ці респіраторні захворювання супроводжуються запальним процесом на слизовій оболонці носу або приносових пазух відповідно[1]. Причини їх виникнення:

  • зараження вірусною інфекцією (грип, ГРВІ);
  • переохолодження організму;
  • розвиток бактеріальних інфекцій;
  • знаходження довгий час в приміщенні з сухим і запиленим повітрям;
  • алергічна реакція;
  • прийом деяких лікарських засобів;
  • наявність таких патологій, як поліпи, аденоїди, викривлення носової перегородки.

Частий нежить у дітей також пов’язують з особливістю роботи їх імунної системи. Вона «вчиться» розпізнавати різноманітні віруси та бактерії, в результаті чого виробляються захисні антитіла.

Характерні симптоми

При закладеності носа спостерігають і інші ознаки респіраторного захворювання:

  • активне виділення з носових ходів слизу (прозорого або забарвленого в жовтувато-зеленкуватий);
  • головний біль;
  • печіння і свербіж в горлі;
  • кашель;
  • підвищення температури тіла;
  • загальна слабкість.

Перелік і інтенсивність симптомів може відрізнятися залежно від особливостей перебігу конкретного захворювання у певного хворого[2].

Як позбутися закладеності носа у дітей – 2

Особливості лікування закладеності

При наявності риніту необхідне лікування, яке не тільки полегшує симптоми, але і ліквідує запалення і запобігає розвитку ускладнень. Найперше, рекомендується по декілька разів на день промивати ніс сольовими розчинами. Вони очищують слизову оболонку від слизу, зменшують кількість бактерій і вірусів, вимивають часточки пилу (актуально при алергії).

Використання судинозвужувальних засобів для дітей не завжди актуально. Це необхідно робити чітко за показаннями і короткий період часу, щоб не викликати звикання. У важких випадках, особливо при наявності супутніх патологій, можуть призначатися кортикостероїдні препарати.

Для лікування дітей доречно використовувати більш безпечні засоби на рослинній основі. Синупрет – це ліки в вигляді сиропу, які мають в складі активні компоненти п’яти рослин. Цей препарат має прямий вплив на слизову оболонку носа і пазух, оскільки він знімає набряк і нейтралізує патогенну мікрофлору[3]. При застосуванні Синупрету® необхідно чітко дотримуватися інструкції та рекомендацій лікаря. Сироп можна назначати для лікування дітей від 2 років.


*Реклама лікарських засобів. Перед застосуванням необхідно обов’язково проконсультуватися із лікарем та ознайомитися з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Зберігати в місцях, недоступних для дітей. Реєстраційні посвідчення МОЗ України: Синупрет®, № 20. Р. П. № UA/4373/04/01.

Список літератури:

  1. Calhoun K.H., Waggenspack G.A., Simpson C.B. CT evaluation of the paranasal sinuses in symptomatic and asymptomatic populations // Otolaryngol. Head Neck Surg, – 1991. – Vol. 104. – P. 480-483.
  2. Falagas ME, Giannopoulou KP, Vardakas KZ, Dimopoulos G, Karageorgopoulos DE. Comparison of antibiotics with placebo for treatment of acute sinusitis: a meta-analysis of randomised controlled trials. Lancet Infect Dis. Sep 2008;8(9):543-52.
  3. Синупрет сироп. Инструкция к препарату.

Залиште відгук!

Ваш відгук опублікують після перевірки!

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)