Чим відрізняються гортензії в залежності від сезону?

Блог319

Чим відрізняються гортензії в залежності від сезону

Минули ті часи, коли купити букет з гортензії можна було лише влітку – в період цвітіння рослин у нашій кліматичній зоні. Принаймні в одному з найпопулярніших флористичних магазинів столиці STUDIO Flores ці квіти є в наявності впродовж усього року. А завдяки такому сервісу, як доставка квітів в Києві, щоб придбати букет, навіть не обов’язково особисто відвідувати салон. Замовлення можна оформити онлайн чи за телефоном, вибравши варіант оформлення з каталогу. Та чи буде відрізнятись букет з гортензіями, замовлений влітку і взимку? Чи впливає сезонність на якість цих квітів? Відповідь на ці запитання знають флористи салону STUDIO Flores.

Звідки походять гортензії, які продають у квіткових магазинах?

Мабуть, ні для кого не стане відкриттям, що більшість рослин, які використовують для букетів у популярних квіткових магазинах, родом з Нідерландів – світової столиці флористичного бізнесу. Це стосується і гортензій. Однак у голландської гортензії, як і української, є сезонність. Більшість сортів закінчують активне квітування наприкінці жовтня. Деякі, найбільш стійкі, тішать суцвіттями ще й у листопаді. А що далі? Звідки квіткові магазини беруть свіжі квітучі гортензії в грудні, на День всіх закоханих чи 8 Березня?

А далі розпочинається зоряний час іншого провідного гравця на полі світового флористичного бізнесу – Колумбії. Саме колумбійські гортензії становлять основу асортименту квіткових магазинів у холодну пору року.

Чи є різниця між голландськими та колумбійськими гортензіями?

Люди, які не надто захоплюються флористикою чи купують гортензії нечасто, візуальної різниці між колумбійськими та голландськими сортами зазвичай не бачать. Проте певні відмінності між ними є. І про них варто знати, щоб розуміти, що очікувати від букета в ту чи іншу пору і як за ним правильно доглядати, щоб квіти якомога довше тішили своєю привабливістю.

Особливості голландських гортензій

Що стосується голландських гортензій, то їхні особливості впродовж сезону відрізняються. Перші рослини з Нідерландів у салоні з’являються зазвичай у квітні-травні. З приходом весни важко встояти перед красою цих неймовірних суцвіть. Однак, купуючи голландську гортензію на початку сезону, варто знати, що в плані стійкості вона доволі примхлива. Тому, щоб букет довше простояв, необхідно стежити за кількістю води у вазі, оберігати рослину від протягів і дії прямих сонячних променів.

З червня по серпень – пік сезону гортензій. В цей час рослина демонструє свої найкращі якості: має яскраве забарвлення, її кольори чисті та однотонні, а розмір шапки може сягати до 25 см в діаметрі. Літні гортензії доволі стійкі – головне, вчасно доливати у вазу чисту воду. Однак в умовах літньої спеки стійкість може дещо погіршуватися.

Чим відрізняються гортензії в залежності від сезону – 2

Наприкінці сезону у квітковому салоні з’являються так звані зимові сорти голландської гортензії. Їхня відмінна ознака – неймовірно широка палітра відтінків. Особливо популярні в цей час сорти, які в суцвітті мають декілька кольорів. Гортензії цього періоду є найбільш витривалими. Вони не тільки довго стоять у вазі, але й завдяки щільності пелюсток можуть бути засушеними.

Особливості колумбійських гортензій

Що стосується колумбійських сортів гортензії, то вони хоч і поступаються голландцям за розмаїттям кольорів, та, за спостереженнями флористів STUDIO Flores, є більш стійкими. Та чи не головна перевага рослин з Колумбії – вони тішать своїм квітуванням у холодні зимові місяці, коли довкола сіро й похмуро, і букет з гортензією дарує особливу радість.

До речі, замовляючи квіти в STUDIO Flores, клієнти завжди можуть отримати фахову консультацію флористів, які порадять, як доглядати за рослиною в той чи інший період, щоб довше насолоджуватися її свіжістю.


Залиште відгук!

Ваш відгук опублікують після перевірки!

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)