Як лікують зуби маленьким дітям та з якого віку роблять наркоз

Блог1980

Карієс буває навіть у малюків. І лікують його так само, як дорослим, попередньо знеболивши. Але є нюанси.

Як лікують зуби маленьким дітям та з якого віку роблять наркоз

Чому у дитини болить зуб: причини

Біль малюк може відчути вже з першими зубами, що з'явилися. Карієс не виключається навіть у однорічного малюка. Попри поширену думку, тимчасові зуби не менш чутливі, ніж постійні. Більше того, через особливості будови вони сильніше вразливі до захворювань.

Тимчасові зуби складаються з шарів емалі та дентину. Трубчаста будова дентину має більший діаметр структури, порівняно з постійними зубами. Тому бактерії легко атакують тканину і руйнують її: будь-яка тріщина, скол, пошкодження можуть стати осередком запалення та викликати нестерпні відчуття у малюка.

Крім того, запальний процес розвивається швидко і часто торкається сусідніх зубів. Якщо вчасно не вилікувати карієс, то не виключено розвиток пульпіту (запальний процес у тканинах зуба), періодонтиту або захворювання пародонту (ясен та навколозубних тканин).

Ще одна причина зубного болю у дитини – неправильно встановлена ​​пломба. Дізнатися, що ж так стурбувало немовля і чому воно плаче допоможе дитяча стоматологія оболонь Mom's, яка розташована в п’яти районах м. Києва.

Як лікують зуби маленьким дітям та з якого віку роблять наркоз

Причини карієсу у дитини

  1. Незбалансований раціон: багато вуглеводів, солодкого, борошняного, кислого.
  2. Неправильна гігієна, у тому числі незручна зубна щітка.
  3. Дефіцит кальцію та інших мінералів.
  4. Спадкові дефекти емалі.
  5. Тривале користування пляшкою із соскою.
  6. Інфекція, одержана дитиною від батьків.
  7. Уроджені патології.

Про те, що у дитини виникли проблеми із зубами, батьки можуть зрозуміти за кількома ознаками:

  • на емалі з'явилися потемніння, пошкодження, порожнини;
  • є неприємний запах із рота;
  • малюк скаржиться, що болить зуб під час їжі, він реагує на гарячу чи холодну їжу;
  • дитина постійно тримається рукою за щоку;
  • розжовує їжу на одному боці;
  • з'явилися припухлість і набряк щоки;
  • почервоніла і набрякла ясна;
  • піднялась температура.

Якщо вчасно не звернутися до стоматолога, то запальний процес продовжиться, і в один момент може виникнути гострий нестерпний зубний біль.

Що робити, якщо болить зуб у дитини

При будь- якому зубному болю у дитини батьки повинні якнайшвидше показати його стоматологу:

  1. По-перше, біль, що з'явився від запалення, не можна нічим прибрати, ліки тільки на якийсь час знімуть напад.
  2. А по-друге, якщо відкласти візит, у дитини можуть виникнути ускладнення.

На дорогу в поліклініку знадобиться час і щоб малюк не мучився від болю, потрібно йому зняти біль. У цей час не можна укладати малюка - у горизонтальному положенні посилиться приплив крові до місця запалення.

Перш ніж будете робити, порадьтеся з дитячим лікарем, що дати дитині від зубного болю, щоб знеболити запалення. Зазвичай, якщо біль почався різко, дитина надривно плаче, потрібно дати йому знеболюючий препарат.

Він на деякий час допоможе прибрати біль, зняти почервоніння ясен та слизової рота. Пігулка почне діяти не відразу, приблизно через 30-40 хвилин. Але треба бути впевненим, що біль викликаний саме зубним запаленням.

Як лікують зуби маленьким дітям та з якого віку роблять наркоз 2

Що дати дитині від зубного болю

В аптечці обов'язково мають бути анальгетики та інші знеболювальні та протизапальні препарати для дітей (дорослі аналоги не підходять через високу концентрацію діючої речовини), які призначив лікар. Краще купувати ліки у вигляді сиропу – він засвоюється в організмі швидше, ніж таблетка.

Поки ліки не почали діяти, можна спробувати застосувати народні засоби для лікування зубного болю у дитини.

Зменшити біль можна полосканням. Для цього потрібно приготувати трав'яний відвар кімнатної температури. Заспокійливу та протизапальну дію мають лікарські трави – шавлія, ромашка, календула.

Полоскання підходить для старших дітей, які вміють зрошувати зуб розчином. Малюкам цю пораду не можна застосовувати.

До хворого зуба до приїзду лікаря можна прикласти ватку, змочену в олії м'яти. Ефірні олії рослини трохи полегшать напад.

Не можна гріти хворе місце, утеплювати шарфом щоку – все це ще більше посилить біль та спровокує ускладнення.

І найголовніше – не можна займатися самолікуванням, коли у дитини болить зуб, потрібно терміново звернутися за допомогою до стоматолога.

Як лікують зуби найменшим

Особливість лікування зубів у дітей у вмінні лікаря швидко працювати. Малята не можуть довго сидіти з відкритим ротом, тому лікареві потрібно зробити більше маніпуляцій, поки маленький пацієнт дає таку можливість.

Дуже важливо провести якісну діагностику, щоб лікування було максимально передбачуваним. Карієс у дітей лікується так само, як у дорослих: анестезія, препарування уражених тканин, реставрація пломбувальним матеріалом.

Щоб дитина спокійно поводилася в кріслі у лікаря, вона повинна йому довіряти. Для цього малюкові потрібен час на адаптацію. Батьки будинку готують дитину до візиту до стоматології, пояснюють, як і що робитиме лікар. Або вже в кабінеті стоматолог спочатку розповідає маленькому пацієнтові, що робитиме, даючи зрозуміти, що боятися нема чого, а потім вже приступає до лікування.

Для візиту до клініки батькам потрібно вибирати такий час, щоб дитина була відпочила, не хотіла спати.

Так само важливо, як самі мами та тати ставляться до лікування зубів, які емоції у них перед відвідуванням лікаря. Дитині передається тривожність батьків. Діти повністю віддзеркалюють поведінку та емоції батьків, у тому числі й під час відвідин стоматолога.

Яке знеболювання застосовується

Знеболення під час дитячого прийому:

  1. Анестезія інфільтраційна та провідникова (яка вводиться у м'які тканини).
  2. Седація (інгаляція закисом азоту) – почуття страху у дитини притупляється, але при цьому він свідомий.
  3. Наркоз – коли дитина спить під наглядом анестезіолога-реаніматолога.

З якого віку можна робити наркоз при лікуванні зубів

Немає певного віку, до якого не можна робити наркоз, але є показання, наприклад, до 3 років некаріозні ураження при декомпенсованій формі – абсолютне свідчення для лікування наркозу.

Найчастіше наркоз використовується для дітей після року. До цього віку у дитини з'являється вже 10 зубів. І якщо вони зруйновані, лікування проводиться тільки під наркозом.

Протипоказань до наркозу, якщо ми говоримо про інгаляційний наркоз, дуже мало. Але в будь-якому випадку лікування проводиться тільки після консультації анестезіолога. Найбільш очевидні протипоказання:

  • гострі інфекційні захворювання,
  • період після вакцинації,
  • загострення хронічних захворювань,
  • алергічні реакції на сам препарат.

Залиште відгук!

Ваш відгук опублікують після перевірки!

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)