Як Федькович їхав до Відня (українська народна казка)

***
Переглянуто: 686Відгуки: 0
КазкиУкраїнські народні казки

Як Федькович їхав до Відня (українська народна казка)Їде Федькович потягом до Відня. Сидить коло вікна й дивиться на світ божий. Убраний він просто, по-гуцульськи: на плечах сардак, на голові – крисаня з косицею збоку, топірець у руці, а на ногах постоли.

У тім вагоні разом з ним їдуть якийсь пан і якась пані. У паниська лиця – як дві перепічки, карк, як у вола, а черево – гай-гай! Пані – худа, як тріска.

Панисько кукурічеться коло тої пані, хоче їй всіляко догодити. Аби повеселитися, обернувся раптом до Федьковича, якого мав за простака, й питає:

– А ти звідки, вуйку?

– Я із Сторонця-Путилова.

– Із самих гір, кажеш? А по чім там свині?

Пані розреготалася.

Федькович подивився на відгодованого пана і відповів:

– А то як яка. Така свиня, як оце ви, пане, коштує доста дорого, а така, як ваша пані – нічого не є варта, ніхто й задурно не візьме.

Панисько не казав більше ні слова, гейби язик йому присох. А пані вже утратила охоту до сміху.

Будь ласка, залиште свій відгук!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Відгук буде опублікований після перевірки модератором :)

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)