Дитячий садок та гіперактивна дитина

Блог597

Дитячий садок та гіперактивна дитина

Дитячий садок – це надзвичайно велика напруга на психіку будь-якої дитини, незалежно від її темпераменту, виховання та характеру. Особливо це стосується дітей із підвищеним рівнем активності. Такі малюки дуже гнучко реагують на все нове, яке починає посилено збуджувати їхню нервову систему.

Коли дитину віддавати в садок

Як результат, звичайна дитина, прийшовши в дитячий садок, спочатку награється, втомиться і благополучно засне, а гіперактивне маля переверне весь сад з ніг на голову, а коли почне втомлюватися – ще раз повторить свою дію для покращення ефекту. Таких дітей бажано віддавати в садки у «дорослішому віці». Якщо стандартом для відвідування дитячих садків вважається вік від трьох років, то гіперактивній дитині бажано розпочинати свої візити до саду з років чотирьох-п'яти. До того ж слід дуже уважно підійти до підготовчого періоду.

Відштовхуючись від того, що в садках державного типу, а саме в такі дошкільні заклади найчастіше «здають» свою дитину, на одного вихователя доводиться від 17 дітей, то логічно, що встежити за гіперактивною маленькою особистістю практично неможливо. А якщо таких малюків у групі двоє-троє? Серцевий напад усім найближчим вихователям гарантовано!

Фактори безпеки при виборі садочку

А якщо без жартів, то у гіперактивної дитини набагато більше шансів опинитися без нагляду, поранитися, отримати травму чи вибігти на проїжджу частину. Тому, вибираючи дитячий садок, обов'язково зверніть увагу на такі фактори, як:

  • кількість дітей у групі (чим їх менше, тим більше шансів у Вашого малюка бути під контролем);
  • наявність гарного паркану навколо дитячого садка (це забезпечить додаткову безпеку Вашого чада);
  • бажано також відсутність проїжджої дороги та магістралей поблизу.

Слід переглянути безпеку гойдалок на дитячому майданчику (що вони стійкіші, без гострих кутів і надійніше закріплені, тим більше ймовірність того, що дитина не травмується під час гри) та дизайн кімнат, де діти спатимуть та гратимуть. Яскраві кольори будуть лише додатково збуджувати Вашого непосиду, тому краще віддати перевагу дитячим садкам з мінімально дратівливими відтінками інтер'єру. Дуже важливою є наявність медсестри на території цієї установи, бо від травм не застрахована навіть найспокійніша дитина.

У найскладніших випадках можливо доведеться розглянути питання переведення малюка до приватного дошкільного закладу, де навантаження на одного вихователя менше, а отже дещо більше буде приділятися уваги саме Вашій дитині. Процес пошуку такого наразі нескладний – зараз існує багато таких сайтів, як наприклад sadok.ua, де можна зручно вибрати приватний дитсадок поблизу.

Дитячий садок та гіперактивна дитина – 2

Підготовка гіперактивної дитини до дитсадка

Окремо слід сказати про процес підготовки гіперактивної дитини до відвідування дитячого садка. Якщо Ваша головна мета скоріше піти на роботу, слід враховувати, що підготовка та адаптація малюка проходить не менше року, тому краще зайнятися цим питанням завчасно. Інакше, Вам не уникнути постійних відлучень через примхи та хвороби дитини, що у свою чергу негативно позначиться на загальній трудовій діяльності.

Постарайтеся встановити режим дня, аналогічний до дитсадкового. Гіперактивна дитина підвищено реагує на все нове. Якщо йому не в новинку вставати о сьомій ранку і лягає спати в обід на «тиху годину», тоді новизна даного фактора само собою усувається. Те саме стосується і підвищеної кількості дітей. Якщо Ви регулярно водитимете дитину на дитячі майданчики і парки під час перебування там великої кількості дітей, тоді гіперактивна товариська дитина поступово звикне і не стрімголов перевертатиме все навколо, побачивши нового потенційного друга.

Бажано кілька днів «прогулятися» до дитячого садка разом із малюком. Це можливе, якщо є відповідний дозвіл від адміністрації. Так Ви зможете повноцінно проконтролювати перший етап «вливання» дитини до групи та звикання до нової обстановки. Незабаром мама в саду взагалі буде не потрібна, адже за своєю природою гіперактивні діти дуже товариські!


Залиште відгук!

Ваш відгук опублікують після перевірки!

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)