У невеличкому містечку, де всі знали одне одного, жила дівчинка на ім'я Червона Шапочка. Вона отримала своє прізвисько через червоний капелюшок, який подарувала їй бабуся. Шапочка була розумною, кмітливою і дуже любила читати. Але в наш час, коли соцмережі замінили людям книжки, вона помітила, що не всі новини, які поширюються інтернетом, є правдивими.
Одного дня Червона Шапочка отримала повідомлення від своєї бабусі:
– Ой, внучко, у нас тут біда! Кажуть, що Великий Ліс закривають через небезпечного Вовка, який може заразити всіх дивною хворобою.
Червона Шапочка насторожилася. Щось у цьому повідомленні здалося їй підозрілим. Вона зайшла в соцмережі і побачила десятки схожих постів: люди обговорювали Вовка, писали, що той "з'їв трьох зайців", "вкрав їжачкову хатку" і навіть "зламав міст через річку".
"Щось тут не те", – подумала дівчинка.
Вирішивши дізнатися істину, Червона Шапочка зібрала свій рюкзак, поклала туди ноутбук, павербанк і блокнот, та вирушила до бабусі в ліс. По дорозі вона зустріла Вовка. Але він виглядав зовсім не так, як про нього писали. Замість страшного звіра вона побачила змученого і голодного Вовка, який сидів під деревом і гортав телефон.
– Ти теж читаєш всі ці новини про себе? – запитала Червона Шапочка.
Вовк зітхнув:
– Так, і знаєш що? Всі ці фейки зруйнували моє життя. Я навіть боюся з'являтися в лісі, бо всі мене ненавидять.
Дівчинка вирішила допомогти. Вона зняла коротке відео, де Вовк розповідав свою версію подій:
– Я не їв зайців, а лише врятував їх від пожежі. Їжачок сам запросив мене до хатки, бо я допоміг йому носити гриби. А міст через річку зламався через бурю, і я навіть намагався його відремонтувати.
Червона Шапочка виклала відео в соцмережі з підписом: "Не вірте всьому, що читаєте в інтернеті. Завжди перевіряйте факти!" Пост швидко став вірусним. Люди зрозуміли, що помилилися, і почали вибачатися перед Вовком.
А щоб подібне більше не повторилося, Червона Шапочка організувала у містечку лекцію про медіаграмотність. Вона навчала, як перевіряти джерела, розпізнавати фейки та не поширювати неправдиву інформацію.
Завдяки її зусиллям люди стали уважніше ставитися до новин, а ліс знову наповнився сміхом і спокоєм.
Червона Шапочка зрозуміла, що у світі інформації головне – не швидкість, а правда. І, можливо, вона була маленькою дівчинкою, але її голос зміг змінити ціле містечко.