Вибір королів поміж живиною (українська народна казка)

***

Вибір королів поміж живиною (українська народна казка) Зійшлися звірі та обрали з-поміж себе короля. Кого б то вибрати, хто найдужчий? З-поміж них найдужчий лев, але й медвідь собі хотів бути, бо й він сильний. Пішли вони обоє боротися. Переміг лев ведмедя, й лева поставили за короля.

Зійшлося множество і риби морської, почали вибирати над собою короля, а хоть велькориб найбільший, але сом найшвидший і найдужчий, вибрали сома на короля.

Злетілися і птиці також вибирати над собою короля і почали вибирати орла. А волове очко, що найменше, собі хотіло бути. І не могли вони полагодити. Каже орел: «Хто найвище з усієї птиці підлетить, той нехай буде королем».

Почали всі птиці літати, і орел підлетів найвище. А волове очко сховалося орлові під крило і бачило, як він літав у повітрі. Як вже орел знісся високо, та вже не міг вище підлетіти, а волове очко підлетіло вище і сцінькотіло. Тоді дізналися всі птахи, що таки орел хай буде королем, бо волове очко не по справедливості підлетіло.

Будь ласка, залиште свій відгук!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Відгук буде опублікований після перевірки модератором :)

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)