Скільки зубів має бути в однорічної дитини

Блог3876

Прорізування перших молочних зубів у дитини починається приблизно в 6-місячному віці, в одних малюків вони починають рости раніше, в інших – трохи пізніше. Немає певної норми, скільки зубів має бути на рік у дитини, можна спиратися лише на усереднені показники.

Скільки зубів має бути в однорічної дитини

Скільки зубів має бути у дитини в рік

Прорізування молочних зубів залежить від генетичної схильності, тому термін їх появи можна назвати зразковими.

Як правило, зубки у малюків до року ростуть у такій послідовності:

  • спочатку 2 нижні центральні різці;
  • потім 2 верхніх різця;
  • далі 2 бічних верхніх різця;
  • майже одночасно з верхніми з'являються 2 нижні бічні різці.

Можна навіть підрахувати за спеціальною формулою, яка їхня кількість буває до однорічного віку. Виглядає ця формула так: N = n - 4. У цій формулі N означає кількість молочних зубів, а n – вік дитини у місяцях (педіатри складають приблизні норми появи молочних зубів згідно з цією формулою).

Якщо у однорічної дитини немає зубів

Нещодавно лікарі дотримувалися думки, що якщо в однорічного малюка немає зубів, то це вказує на рахіт. Але сьогодні медики таку думку спростовують – навіть у здорових дітей, які досягли 1 року, може зовсім не бути навіть одного молочного зубика. А до 2-річного віку малюк набуває повного комплекту зубів, який повинен бути до цього віку.

Скільки зубів має бути в однорічної дитини – 2

Але часом відсутність перших зубів до року може стати тривожним сигналом, який не варто залишати поза увагою. Якщо немає навіть натяку на прорізування перших молочних різців, це може свідчити про:

  • дефіцит в організмі вітаміну D;
  • порушення обміну речовин;
  • проблемах із функціонуванням кишечника;
  • інфекційних недуг;
  • горизонтальне положення зуба в яснах;
  • вродженої адентії – відсутності зачатків зубів.

Якщо у однорічної дитини ще немає зубів, варто проконсультуватися з педіатром і стоматологом. Фахівці порекомендують пройти обстеження, здати певні аналізи та виключити захворювання, що впливають на появу зубів. Для виявлення наявності задатків молочних зубів рекомендується зробити рентгенівський знімок.

Не варто засмучуватися, якщо у однорічного малюка менше 8 зубів або їх зовсім немає. Спробуйте уточнити у найближчих родичів скільки зубів на рік у них було. Цілком ймовірно, що їх пізня поява – спадкова особливість.


Залиште відгук!

Ваш відгук опублікують після перевірки!

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)