Наречена купина (українська народна казка)

***

Наречена купина (українська народна казка)В одному селі жили три брати. Два були розумні, а третій – дурний. Задумали вони оженитися. Старші брати сподобали собі багацьких дівок, послали старостів, і весілля скоро загуділи на ціле село.

Дурень три роки заловляв до багатих і бідних, але кожна дівчина відверталася. Казали, що у нього в голові сім днів не метено.

Зажурився парубок, ходить, як сновида. Одного дня сів собі на пень і похилив голову ще нижче. Несподівано хтось заговорив:

– Чим гризешся, легіню?

– Своєю бідою,– відповів нещасник.– А хто мене питає?

– Що, ти недовиджаєш? Я, ади, купина.

– Хіба купина вміє говорити?

– Інші не вміють, а я вмію.

Довго кліпав очима, доки знайшов її в болоті. Підійшов, нахилився. А вона спитала:

– Яка в тебе біда?

– Така, що я хочу оженитися, а дівки подуріли – кожна дає мені гарбуза ще й на мене показує пальцем. Кажуть, що я вдарений порожньою торбою.

– Не вір, легіню. Ти розумніший від них,– мовила купина.– Я піду за тебе, хочеш?

– Ти-и? І ти смієшся?

– Будеш мене слухати, то ніхто не буде сміятися з тебе.

Тоді парубок каже:

– Я ніц не маю проти, купинко. Скажи, що робити?

– Принеси рискаль, обкопай мене з усіх боків і загорни у вишиваний рушник. Відтак мене понеси до своєї хати. Як прийдемо до шлюбу, то не забудь ударити мною три рази об землю.

– Файно, моя купинко!

Дурень побіг додому. Вернувся з рискалем і вишиваним рушником. Обкопав купину, вибрав її із землі й загорнув до рушника. Відтак поніс до своєї хати, почав готувати весілля.

А люди ще більше збиткувалися з дурного, як почули, що бере за жінку звичайну купину, яка виросла в болоті. Та він був веселий і відповідав:

– Легінь не ожениться, доки його не оббреше все село!

Най собі говорять...

У неділю гості прийшли на весілля. Дурень узяв вишиваний рушник, поклав на купину барвінковий вінок і крикнув:

– Рубай, музико, марша, бо я йду до шлюбу.

Музики заграли, і дурень вирушив до церкви. Став перед вівтарем і – геп купиною об землю. Половина болота обсипалася з неї. Геп другий раз – стала ще чистішою. Як гепнув третій раз – із купини вийшла дівчина, як сонечко. А дурень коло неї зробився такий файний, як молодий принц.

Вони повінчалися і пішли додому. Відгуляли весілля й жили собі, як люди. Може, й тепер ще живуть, як не повмирали.

Будь ласка, залиште свій відгук!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Відгук буде опублікований після перевірки модератором :)

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)