Мужичок та чорт (Брати Ґрімм)

***

Мужичок та чортЖив собі на світі розумний та хитрий мужичок. Про його витівки можна немало б розповісти, але найкраща розповідь буде про те, як зустрів він чорта і пошив його в дурні.

Орав якось мужичок своє поле й збирався вже додому повертатися, а тут посутеніло. Раптом бачить мужичок посеред свого поля купу палаючого вугілля; здивувався він, підійшов, бачить – сидить на самому вогні маленьке чорне чортеня.

– А чи не сидиш ти, чого доброго, на скарбі? – спитав мужичок.

– Так воно і є, – відповіло чортеня, – на скарбі. Золота та срібла тут буде більше, ніж ти бачив за своє життя.

– Але скарб лежить на моєму полі, – значить, він належить мені, – сказав мужичок.

– Він твій і буде, – відповів чорт, – якщо ти мені два роки погодишся віддавати половину того, що виросте у тебе на полі, грошей-то у мене достатньо, а ось зелені хотілося б мені скуштувати.

Став мужичок домовлятися.

– А щоб не вийшло в нас із тобою при розділі суперечки, – сказав він, – нехай належить тобі те, що виросте над землею, а мені те, що виросте під землею.

Чортові це дуже сподобалося. Посадив тоді хитрий мужичок ріпу. Ось прийшов час знімати врожай, і з’явився чорт, щоб забрати своє, але знайшов він саме лише жовте, пожовкле бадилля, а мужичок залишився задоволений і викопав собі ріпу.

– Один раз ти виграв, – сказав чорт, – але далі діло так не піде. Твоє буде тепер те, що виросте на землі, а моє – що під землею.

– Я й на це згоден, – каже мужичок.

Підійшов час сіяти. І посіяв мужичок цього разу не ріпу, а пшеницю. Достигла пшениця, пішов мужичок на поле і скосив повні колосся по саме коріння.

Приходить чорт, бачить самі лише залишки, і від люті заховався він у розщілину.

– Так вас, лукавих, і треба ошукувати! – сказав мужичок, пішов і забрав собі скарб.

Будь ласка, залиште свій відгук!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Відгук буде опублікований після перевірки модератором :)

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)