Лиса та кума (Брати Ґрімм)

***

Лиса та кума (Брати Ґрімм) Народила вовчиха на світ вовченя и покликала кумою лисицю.

– Адже вона нам близькою ріднею приходиться, – сказала вовчиха, – і розуму в неї багато, і спритна вона, зможе мого синочка навчити й допомогти йому в житті.

Приходить лиса, така шанована і поважна, і каже:

– Дорога кумо, дякую вам за честь, надану мені, і вважаю, що й ви отримаєте від цього не менше задоволення.

На хрестинах лиса добре наїлася, розвеселилася і каже:

– Дорога кумо, в наш обов’язок входить піклуватися про дитину. Вам треба завжди мати хорошу їжу, щоб дитина добре зростала. Я знаю в одному місці вівчарські ясла, там ми могли б легко отримати смачненьку їжу.

Вовчисі пісенька прийшлася до смаку, і вона вирушила разом із лисою до селянського подвір’я. Лиса показала їй здалеку ясла і каже:

– Он там ви можете непомітно пролізти, а я тим часом на іншому боці буду роздивлятися, чи не вдасться мені схопити курку.

Але лиса нікуди не пішла, а лягла на лісовій галявині, розтягнулася та стала відпочивати.

Залізла вовчиха в ясла, а лежав там собака, і підняв він галас. Прибігли селяни, схопили куму й побили її. Нарешті усе ж вдалося втекти; вона якось вибралася і пішла додому, раптом бачить – лежить лиса. А та прикинулася і стала жалітися:

– Ах, кумонько, як мені довелося перетерпіти! Напали на мене селяни і всю мене побили; якщо ви не хочете, щоб я тут залишилася лежати та помирати, то ви повинні мене звідси понести.

Вовчиха сама ледь могла рухатися, але вже так їй стало жаль лису, що поклала вона її собі на плечі й віднесла обережно свою здорову куму до самого її дому.

Тут лиса їй і каже:

– Ну, а тепер, мила кумо, прощавайте, щасливо вам залишатися!

Посміялася над нею і побігла.

Будь ласка, залиште свій відгук!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Відгук буде опублікований після перевірки модератором :)

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)