Кому бути царем? (Олег Шелепало)

***

Кому бути царем (Олег Шелепало)Надумали комахи обрати собі царя. Бо куди це годиться – у звірів царює Лев, у птахів Орел верховодить, і лиш вони без правителя!

– Я! Я буду вашою царицею, – вилетіла поперед усіх балакуча Муха. – Я найпрудкіша, всюди встигаю, все знаю, мені й царювати.

Комахи, кожна на свій лад, загомоніли, а потім перевели погляд на Мурашку. Та, хоч і не вискакувала наперед, ніколи не відмовляла іншим у добрій пораді.

– Мухи, звичайно, спритні, – мовила вона, – проте не дуже розумні. То на липкому попадуться, то в павутинні заплутаються.

Знічена Муха сховалася поміж комах. Тоді заворушив довгими тонкими лапками честолюбний Павук.

– Я, хоч і не комаха, – сказав, – але міг би дуже добре правити вами...

– Навіщо нам цар зі сторони? – зупинила його Мурашка. – Краще поганий свій, ніж добрий чужий.

На середину галявини вилетіла Бджола.

– Я дуже корисна, – почала говорити, – збираю мед, запилюю квіти...

– Але й ти не найкорисніша, – перебив її хтось. – Наприклад, Мурашка знищує стільки шкідників, що заслужено зветься санітаром лісу.

Бджола погодилась, бо була чесна і справедлива комаха. Але хто ж стане царем?

– Може Мурашку оберемо? – почувся чийсь несміливий голос.

Кому бути царем (Олег Шелепало)Та в цей час на галявину вибіг велетенський Жук-Турун. Його фіолетовий, з темними цяточками панцир тьм’яно виблискував на сонці, а вуса загрозливо ворушилися.

– Що тут за балачки без мене, – заявив самовпевнено, – я буду царем! Адже поміж вас я найдужчий.

І обвів усіх грізним поглядом.

Комахи злякано відсахнулися. Метелики стривожено затріпотіли крильцями, а комарі, таргани і блохи принишкли, затуляючись травинками. Тільки Мурашка залишилася на місці.

– Нічого вихвалятися, – мовила спокійно, – були б зі мною мої подруги – мурашки, ми б швидко збили тобі пиху.

Жук-Турун лиш тепер помітив маленьку сміливицю, що стояла попереду усіх, і зневажливо зміряв її очима:

– Та я й з двадцятьма такими як ти впораюся.

Кому бути царем (Олег Шелепало)Комахи засперечалися. Та швидко дійшли згоди:

Долю корони визначить бій між двадцятьма мурашками і жуком.

За якийсь час на галявині з’явилося двадцять мурашок. Жук, розтуливши щелепи й люто крутячи вусами, кинувся на них. А мурашки, що обступили Туруна з усіх боків, почали бризкати на нього мурашиною кислотою. Жук зупинився, закрутився на місці й, наче очманілий, кинувся тікати.

– Ура! – радісно загукали комахи. – Мурашка – наша цариця! Відтоді царицею комах стала Мурашка. Муху обрали листоношею, Бджолу – першим міністром. Павук так хотів хоч ким – небудь керувати, що його призначили другим міністром. А Жука-Туруна прогнали аж на край лісу. Щоб нікому більше не шкодив.

Будь ласка, залиште свій відгук!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Відгук буде опублікований після перевірки модератором :)

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)