Як вовк роздивлявся паспорт (фінська казка)

***

Як вовк роздивлявся паспорт (фінська казка)Знайшов якось подорожній шмат свинини. А вовкові теж закортіло м’ясця,– підкрадаючись ззаду, подумки вже й присолив його та відчув, як воно тане в роті. Але подорожній випередив сіроманця.

– Отак заманулося свіжини? – глузливо спитав та й сам з’їв.

Невдовзі вовк побачив біля річки поросят і зайняв їх. Свиня почала благати:

– Не їж моїх діток – вони брудні. Зажди, я їх спершу викупаю.

– Ну, купай уже,– погодився вовк.

Свиня завела поросяток у воду і вже не повернулася – перепливла з ними на протилежний берег. Хижак лише заздрісно позирав, але боявся лізти в воду.

Побрів сіроманець до лісу й зустрів цапа. Схопив його та й каже:

– Ох, як доречно ти мені попався, любесенький. Я тебе з’їм.

– Зачекай хвильку, я сходжу в борозенку... Тоді і з’їси мене,– попрохав цап.

Вовк погодився. А цап, недовго міркуючи, шмигнув у хату, до людей.

Спіймавши облизня і цього разу, розгніваний вовк пішов далі шукати здобич. Невдовзі йому трапилося лошатко. Сіроманець пригрозив кобилі:

– Я з’їм твоє лоша, хоч брикайся, хоч ні. А втім, ти не маєш права тут пастися.

– У мене є паспорт, де записано, хто мій хазяїн. Перш ніж їсти, поглянь документ,– попрохала кобила й підняла заднє копито. Вовк нахилився прочитати напис на підкові, а кобила так зацідила йому в щелепу, що сірий крутнувся млинком і гепнувся на спину. Коли прийшов до тями, кобили з лошам і близько не було.

– Ох, і телепень же я! – ледве спромігся вимовити вовк.– Адже я не піп, щоб виймати дітей із купелі. Я не землемір, щоб помічати пакільці в борозенках. І не ленсман, щоб роздивлятися документи.

Тут і казочці кінець.

* Ленсман – поліційний чин у Фінляндії.

Будь ласка, залиште свій відгук!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Відгук буде опублікований після перевірки модератором :)

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)