Хочеш до раю – кукурікай! (українська народна казка)

***

Хочеш до раю - кукурікай! (українська народна казка)Цю казочку – аби не збрехати і правду не сказати – мені сорока принесла на довгому хвості. А та сорока чула від іншої сороки, що була в гуцульському селі і знала там одного мудрого чоловіка. До нього всі ходили за порадою, хоч собі нічим не міг зарадити, аби видряпатися зі злиднів.

Люди тоді казали: нема лісу без вовка, а села без жандарма. Той жандарм покликав мудрого чоловіка й мовив йому:

– Панотець мені скаржився, що ти великий грішник: не постиш, коли свята церква, каже, не йдеш до служби божої, як святі дзвони дзвонять, а сидиш дома й теленькаєш язиком, як дзвоном, говориш недозволене. Панотець просив заперти тебе, аби-сь нарозумився, Я блоха маленька, але укусити можу боляче. А тебе ще не кусав. За це панотець розсердився на мене. Щонеділі в казанні згадує грішника Андрія. Люди кажуть, що то він про мене. Я, мудрий чоловіче, не маю ніякого інтересу в пеклі, бо не люблю спеки та й надто лінивий, щоб дрова носити. А піп мене може спровадити туди. Щось придумай і помири нас, бо пропаду нізащо.

– Най би-сь пропав, бо й ти, ади, добрий – тільки щурам на трійло,– відповів гуцул. Але собі подумав: «Чи не настав час, аби відплатити попові за те, що обдирає все село, як липку? Люди бідують, а йому все у рот клади!» – І пообіцяв жандармові: – Добре, я вас помирю...

Пішов гуцул до річки, наловив раків і кожному на спину приліпив по свічці, а собі на голову поклав паперову корону, зробив бороду з клоччя і одягнув жінчину сорочку з довгою підтичкою. Підвечір подався з патиком до церкви. Засвітив свічки на раках і крикнув на все горло:

– Де ти, панотче? Я прийшов забрати тебе в рай.

Піп собі подумав, що до церкви прийшов бог.

– Вже йду, божечку,– сказав.

А гуцул засунув попа у мішок і зав’язав мотузкою. Узяв мішок на плече й подався надвір. Та на порозі гепнув ним об одвірок так, що піл аж застогнав.

– Терпи, панотче, бо тяжка дорога до раю!

На брамі ним зачепив об слупа. Піп за бік схопився.

– Терпи, терпи, панотче, я гріхи з тебе вибиваю...

Поніс його прямо до Черемошу, опустив у воду, та

прив’язав до старого дерева. Піп був до шиї у річці. Гуцул лив йому на голову воду, а той пирскав, як кіт.

– Доста, бо захлинаюся!

– Терпи, панотче, це чиста водиця, і вийдеш із неї, як те немовлятко.

Гуцул тримав мішок у річці доти, поки піп не вимок, як сніп конопель. Після цього знову – на плече й поніс до попівського курника. Запхав його у дверцята. Піп ледве влізав – кричав не своїм голосом.

– Терпи, отчику, вузький вхід до раю...

Потім гуцул прив’язав мішок до бантини і наказав:

– Ану, панотче, кукурікай, аби ангели почули і понесли тебе далі.

Піп надувся й тоненько заспівав:

– Куку-рі-ку-у-у!

– Ади, файно співаєш,– прихвалив гуцул.– Ану ще раз, бо чогось не йдуть оті лайдаки!

Гуцул пішов городами додому. А піп на все село, гей-би йому горлянку роздирали:

– Ку-ку-рі-ку-у-у-у!

Спочатку це виходило, як у когута. Але перед світанком голос так охрип, що піп ревів, як якийсь ведмідь. То розбудило попадю. Вибігла до курника і уздріла мішок на бантині.

– А це що тут? – спитала.

– Та це я, панотець, чекаю божих ангелів. Де ж вони поділися?

Попадя сплеснула в долоні й вивільнила попа.

– Та хто тебе засунув у мішок?

Піп виглянув, та побачив жінку.

– Тьху, я чекав ангелів, а сатани діждався!..

Про попову мандрівку до раю дізналися сороки. Вони полетіли в сусіднє село й розповіли тамошнім сорокам, а ті – малому і старому.

В селах було втіхи чотири міхи!

Будь ласка, залиште свій відгук!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Відгук буде опублікований після перевірки модератором :)

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)