Хитре зайченя (Богдан Раш)

***

Хитре зайченя (Богдан Раш) Жила в одному лісі родина: мама-Зайчиха, тато-Заєць і дітки-зайчатка – маленькі хлопчики й дівчатка. Сім’я була дуже дружня та роботяща. Щоранку татко з синочками вирушали на пошуки їжі, а мама з донечками поралися в хатинці.

І все було б добре, якби не з’явився в тому лісі злий Вовк із хитрою Лисицею. Помітили чепурненьку хатку, побачили, хто в ній мешкає, і почали розробляти план, як непомітно впіймати здобич. Руда була винахідливою, тому запропонувала:

– Ходімо в поле, назбираємо капусти та моркви, потім залишимо біля домівки вухатих і почекаємо, доки вони кинуться до нашого «подаруночка»! А тоді, сірий, хапаймо простаків, скидаймо в мішок і мерщій додому!

– Ґеніально, люба подружко, – промовив, облизуючись, голодний Вовк.

Сказано – зроблено. На світанку принесли заячі ласощі, розклали під віконечком, а самі заховалися в кущах. Чекати довелося недовго…

Куцохвості прокинулися й відчули знайомий аромат.

– Так смачно пахне! – з насолодою вдихав повітря Заєць.

– Сама не збагну, – здивувалася дружина.

Малі кинулися до віконця й побачили там справжній скарб! Чого тільки не було: й капуста, й морква, й соковита конюшина…

– Татку! Матусю! Дивіться, які ласощі розкидані біля нашого будинку. Мерщій надвір!

А одне зайченя було дуже кмітливим і миттю збагнуло, що тут пастка! Пухнастик спробував переконати рідних, але де там! Ніхто навіть слухати не захотів. Усі вибігли на подвір’я і кинулися до їжі.

Лисиця з Вовком на це й розраховували. Переловили довговухих – і бувай!

Чує зайча, що якось тихо стало за вікном, немає радісних вигуків і метушні. Вийшов маленький на ґанок – нікого немає! Заплакав бідолашний:

– Де мої рідненькі?

Цієї миті підлетіла Сорока-білобока, що, як завжди, все бачила.

– Послухай мене, Вуханчику, – заскрекотала пташка. – Сльозами горю не допоможеш! Вовку та Лисиці поталанило зловити твоїх родичів. Тепер поміркуй, як злодіїв обвести навколо пальця. Я ж допоможу їх знайти.

А тим часом хижаки готувалися до ситного обіду. Руда розпалювала піч, а сірий гострив ножі. Злодюги ковтали слинку, уявляючи, якої смакоти зараз наїдяться, аж раптом почули, що у віконце хтось стукає.

– Поглянь-но, кумасю, хто там завітав.

– Не повіриш, сірий, – радісно повідомила Лиска. – До нас прийшло ще одне апетитне зайченятко!

– То чого ж стоїш?! Запроси гостя до хати! – зловтішно зареготав зубатий.

Хижаки вибігли надвір, навіть дверей не зачинили. А хитре зайчисько тільки на це й розраховувало! Як дало дьору, а Вовк із Лисицею кинулися наздоганяти. Та поки вони петляли лісом, зайці спокійно повернулися додому.

Невдовзі й малий розумник прибіг. Хоч і втомився сміливець, одначе почувався справжнім героєм! Ото були веселощі! Навіть Сорока-білобока жваво витанцьовувала гопака на гілці.

А голодні й розлючені Лисиця та Вовк залишилися ні з чим.

Будь ласка, залиште свій відгук!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Відгук буде опублікований після перевірки модератором :)

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)