Товариська умова (таджицька казка)

***

Товариська умова (таджицька казка)Заприязнилися якось два перепели. Умовилися вони товаришувати й завжди підсобляти один одному в скруті.

Одного дня гуляли вони й натрапили на просяний лан. Наклювалися зерна, поспівали й веселі повернулися до своїх жител. Домовилися прилітати на той лан щодня і лише удвох.

Та один перепел зневажив товариську умову й полетів на просяний лан сам, йому прикортіло порозкошувати самому. Наклювався він проса досхочу й почав виспівувати.

Почув той спів селянин, підійшов нишком і тенетами вловив перепела. Став перепел благати селянина, щоб відпустив його, а він йому за те приманить у тенета багато перепелів. Та селянин не зважив на благання, відніс перепела додому й посадив у клітку.

Рідні ждали, ждали перепела та давай шукати. А товариш його згадав про просяний лан, подався туди, але й там не знайшов. Раптом здалеку долинув знайомий голос. Полетів він у той бік і побачив свого товариша в клітці. Став полонянин нарікати на свою лиху долю.

– Ти сам і винен у цьому, бо зневажив товариську умову, – одказав йому товариш.

– Так, я негідно повівся,– визнав той,– Та як мені знову опинитися на волі?

А товариш йому й радить:

– Ти не повинен втішати господаря своїм співом. Удай із себе недужого, і він випустить тебе з клітки.

Так воно й сталося. Побачив селянин, що перепел нездатний співати, узяв та й випустив його.

Повернувся той додому й більше не ламав умови. Отак перепел узнав ціну волі й товаришуванню.

Будь ласка, залиште свій відгук!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Відгук буде опублікований після перевірки модератором :)

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)