Піридоксин – найкорисніший з вітамінів B6

Блог1497

Піридоксин – це лише одна, найголовніша речовина з трьох, які сукупно називають вітаміном B6. Піридоксаль і піридоксамін – це теж вітаміни B6. Вони майже ідентичні за біологічною активністю. Але сьогодні мова піде саме про піридоксин.

Піридоксин – найкорисніший з вітамінів B6

Де міститься піридоксин

Це розчинні у воді безбарвні кристали. В рослинній їжі його вкрай мало, проте в достатніх кількостях він присутній у:

 • М'ясі (індичка, яловичина);
 • Рибі (лосось, тунець, та найбільше щедрий ним палтус);
 • Бананах та авокадо;
 • Картоплі та моркві;
 • Пророщеній пшениці;
 • У свіжозцідженому домашньому сирі;
 • В крупах – гречаній, перловій, ячмінній, в пшоні, в нуті.
 • У хлібі з грубомеленого борошна.

Рекордсменом з вмісту B6 є кедрові горіхи.

Функції піридоксину як вітаміну

Він необхідний у процесах засвоєння жирів і білків. Піридоксин сприяє утворенню гемоглобіну й еритроцитів – червоних тілець нашої крові. Грає провідну роль у метаболізмі таких амінокислот як триптофан, метіонін, цистеїн, глютамін і гістамін, регулює обмін жирів у печінці. Крім того – стабілізує обмін ліпідів та холестерину.

Піридоксин необхідний для стабільного стану нашої нервової системи, також він запобігає подразненням шкіри, позитивно впливає на здоров'я зубів і ясен, тримає у формі наш зір.

При проходженні курсу лікування антибіотиками піридоксин є обов'язковим супутнім препаратом, оскільки антибіотики згубно діють на мікрофлору кишківника. Піридоксин також допомагає при токсикозах у вагітних жінок, при ентериті, атеросклерозі та анемії, при хворобах печінки.

Денна норма піридоксину

Науковці змогли підрахувати добову норму вітаміну B6 для кожного віку і для окремих гормональних станів організму.

Вік (стан)Денна норма, мг
Немовлята 0-6 місяців0,1
Немовлята 7-12 місяців0,3
Від 1 до 3-х років0,5
Від 4 до 8 років0,6
Від 9 до 13 років1,0
Від 14 до 18 років1,3
Від 19 до 50 років1,4
Від 50 років1,5 (жінки); 1,7 (чоловіки)
При вагітності1,9
При годуванні груддю2,1

Ознаки дефіциту піридоксину

При одноманітному харчуванні кожен з нас може відчути брак цього найвідомішого вітаміну B6. І перш ніж дізнатися, як саме ми це відчуємо, не зайвим буде дізнатися, що крім ненасиченого раціону призводить до цього, хто може потрапити в групу ризику. Це, перш за все, діти й підлітки, юні організми яких витрачають безліч нутрієнтів під час зростання.

Це й літні люди, метаболізм всередині яких все більш уповільнюється тоді як за ці десятиліття організм накопичив у собі надмір токсинів та інших зайвих речовин (одна з версій дегенерації жовтої плями, а також виникнення хвороби Альцгеймера – брак вітамінів групи B). Крім того, піридоксину потребують курці та любителі кави й алкоголю. Гормональні оральні контрацептиви теж виснажують запаси B6 в організмі.

В разі дефіциту піридоксину людина може помітити в себе такі симптоми:

 • Почервоніння, лущення ділянок шкіри навколо слизових оболонок;
 • Розтріскання шкіри в куточках уст і на губах;
 • Потемніння язика, запалення горла;
 • Почервоніння очей, надмірні сльозовиділення та світлочутливість, різь в очах;
 • Інтенсивніша втрата волосся;
 • Постійний депресивний стан;
 • Кволість, апатія, швидка втомлюваність.

В складних випадках брак піридоксину призводить до анемії, астми, захворювань серця і нирок, цукрового діабету, ревматоїдного артриту.

Це диво, що B6 можна просто купити

Про те, що піридоксин має попит, свідчить різноманіття пропозицій, що панує на ринку вітамінів. При цьому найпростіший піридоксин (порція зі ста капсул) коштує абсолютно недорого. Виробник препарату, американська компанія Nature's Plus, рекомендує його вживання при захворюваннях шкіри, підвищеному рівні цукру в крові, розладах нервової системи, діабеті, а також при ослабленому імунітеті і депресивних станах.

Піридоксин – найкорисніший з вітамінів B6 – 2

Препарат із багатшим вмістом – це мультивітамінний комплекс від компанії Mason Natural. Крім вітаміну B6 (гідрохлориду піридоксину) до його складу ввійшли B9 і B12, а також кальцій – у вигляді фосфату і карбонату кальцію. Багатшим є і спектр дії препарату. Виробник радить вживати його по одній таблетці на день при захворюваннях серця та судин, анемії, діабеті, підвищеному рівні цукру в крові, безсонні та інших порушеннях циклу сну, занепаді сил, ослабленому імунітеті, а також при розладах нервової системи, уваги та пам'яті, при депресіях.

Піридоксин – найкорисніший з вітамінів B6 – 3

Окремо слід відзначити присутність серед пропозицій препарату B6 Повільного Вивільнення від Nature's Plus. Ці таблетки мають формулу, що сприяє кращому засвоєнню вітаміну B6 завдяки пролонгованій дії, тобто речовина вивільнюється впродовж усього дня. Показання до вживання такі: захворювання шкіри, підвищений рівень цукру в крові, розлади нервової системи, діабет, ослаблений імунітет і депресивний стан.


Залиште відгук!

Ваш відгук опублікують після перевірки!

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)