Перша українська школа у Польщі

Блог2836

Перша українська школа у Польщі

«Перша українська школа у Польщі» – соціально-освітній проєкт, створений у березні 2022 року за ініціативи фундації «Незламна Україна». Він покликаний організувати повноцінний навчальний процес і створити школи в Польщі для українських дітей, які рятувалися від війни. Навчання у новостворених освітніх закаладах повністю відповідає українській навчальній програмі МОН України. Наразі проєкт курують 5 співробітників адміністрації, а педагогічний колектив складається з 57 вчителів. Більше інформації можна дізнатися, відвідавши сайт https://spilnoinpl.org/.

Де розташовані школи

Наразі Перша українська школа знаходиться у трьох найбільш відомих польських містах

  1. Краків: вул. Св. Пилипа (Świętego Filipa) 25, 31-150 
  2. Варшава: Єрусалимський проспект (Al. Jerozolimskie) 179, 02-222 
  3. Вроцлав: провулок Вишневий (Aleja Wiśniowa) 1, 53-313.

Станом на сьогодні у Краківській школі освітній процес освоюють 280 учнів, у Вроцлавській – 240, а у Варшавській – понад 100. Навчання у Варшаві почалося 13 квітня, у Кракові – 10 травня, а у Вроцлаві очне навчання розпочалося 16 травня 2022 р. З пошуками приміщень багато допомоги було з боку місцевих громадських організацій, які познайомили адміністрацію проєкту з директорами польських шкіл та допомогли налаштувати з ними співпрацю.

Дітям безкоштовно надають усі необхідні для навчання матеріали. Окрім освоєння української шкільної програми усі учні також вивчають польську мову. У разі потреби з дітьми також передбачено роботу дитячого психолога, який допоможе їм реабілітуватися та звикнути до нових умов життя. 

Не навчанням єдиним

В межах проєкту «Перша українська школа у Польщі» опановують не лише освітню програму, а й творчо-розважальну. Кожен учень чи учениця школи може за бажання взяти участь у творчих конкурсах і спортивних заходах, організованих адміністрацією школи. Також можна долучитися до спільного перегляду цікавих і пізнавальних фільмів, відвідати концерти та взяти участь у майстер-класах. Час від часу для дітей влаштовуються захопливі екскурсії в інші польські міста та походи до відомих музеїв Польші. Регулярно влаштовуються флешмоби та виступи для підтримки України. Проєктом також ініційовано гуртки по інтересах:

  • хореографія;
  • робототехніка;
  • дитяча дипломатія;
  • тхеквандо;
  • клуб вивчення англійської тощо.

Відпочинок на літніх канікулах

Під час літніх канікул «Перша українська школа у Польщі» створює літній пришкільний табір для учнів усіх класів, який діє у Варшаві, Вроцлаві, Кракові та Жешуві. В таборі також організовують польсько-український клуб для вивчення польської мови та налагодження стосунків між польськими і українськими дітьми.


Залиште відгук!

Ваш відгук опублікують після перевірки!

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)