Мудра наука (таджицька казка)

***

Мудра наука (таджицька казка)Був собі лев – цар звірів, та такий старий і немічний, що не мав уже навіть сили вполювати здобич. Тож підкликав якось до себе своїх царедворців лиса та шакала й каже:

– Багато літ харчувалися ви з мого дастархана, їли хліб і всякі ласощі. А нині, коли я зробився старий та немічний, мусите годувати мене й себе.

Лис покірно поцілував землю перед володарем і пішов у степ. Там зустрів він газель і сказав їй:

– Наш пресвітлий володар занедужали і зареклися ніколи більше не проливати крові своїх підданих і навіть не торкатися до їхнього м’яса. Тож маємо піти і скласти подяку всьому царському роду за таку ласку.

Газель погодилася, й вони обоє подалися до левового двору.

Як тільки підійшли до володаря, лис покірно схилив голову, а за ним і газель, схилилася у вдячному поклоні. Лев одним помахом лапи роздер їй горло.

– А тепер нехай наш придворний чашник розділить цю трапезу.

Шакал уклонився низько й промовив:

– Легені, печінка, нирки, туша і груднина мають належати його пресвітлій величності, голова і шия – чашникові та вбогим, ніжки – всім іншим.

Розлютився лев, роздер шакала, повиламував йому зуби, вирвав язика й сказав:

– І ти хотів цим язиком ділити м’ясо моїх підданих, а цими зубами гризти їхні кістки?

Тоді зиркнув на лиса й звелів:

– Тепер ти сповни мою волю.

Лис низько вклонився і мовив:

– О преславний охоронцю звірів усього світу! Легені, печінка, серце і нирки газелі хай будуть вам на сніданок, туша, груднина й окіст – це ваш обід, голова, шия і ніжки – ваша вечеря, а для нас, смиренних рабів ваших, досить того, що ваша пресвітла величність живі та здорові.

Почув ці слова лев, розреготався й спитав:

– О мій розумний візире, хто ж навчив тебе так справедливо ділити?

– Потрощені шакалові щелепи й вирваний язик, ясновельможний,– відповів лис.

* Дастархан – скатертина.

Будь ласка, залиште свій відгук!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Відгук буде опублікований після перевірки модератором :)

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)