Facebook InstagramPinterestTwitter
Іншою мовою: EN RU

Лірник Сашко (Олександр Власюк)


Лірник Сашко Сашко Лірник (справжнє ім'я – Олександр Власюк) – казкар-лірник, інженер та учасник київського гурту «Вій», сценарист, актор, телеведучий, автор телепрограм. Був членом журі фестивалю авторської пісні «Срібна підкова», постійний учасник фестивалів «Країна Мрій», «Шешори», «День Незалежності з Махном». Володар почесного звання «Заслужений працівник культури України». Володіє такими музичними інструментами, як колісна ліра, дримба, варган, бубон, барабан, гітара. Має учнів в Україні,Росії і США.

Коротко про автора

Народився 24 січня 1963 року в місті Умань. П’ятнадцять років прожив у Росії, в Мурманську, де брав участь у створенні українського земляцтва.

В 1995 році Олександр Власюк повернувся в Україну. Нині мешкає у Києві.

В 1999–2002 роках-автор і ведучий телепередачі «Казки лірника Сашка».

В 2000 році дитячим журі обраний «кращим дитячим письменником України».

В 2003 році диск «Казки лірника Сашка для дорослих і дітей» був визнаний кращим альбомом України (опитування журналу «Політика і культура»).

В 2009 році Указом Президента України Олександру Власюку присвоєно почесне звання «Заслужений працівник культури України».

В 2010 році отримав приз глядацьких симпатій і став лауреатом кінофестивалю «Відкрита Ніч» за кращий сценарій (мультсеріал «Моя країна-Україна», який сам і озвучував).

З 2010 року – автор і ведучий програми для дітей «Світанок» на каналі ІСТВ.

Написав і поставив три «Зіркові вертепи» 2008, 2009, 2010 років на фестивалях «Карпатія». Записував пісні з гуртами «Рутенія», «Чур», «Вій», «Кому Вниз», знявся у кліпі гурту «Тінь Сонця». Зараз знімає художній фільм за мотивами своєї казки «Про вдову Ганну Шулячку,Чорного козака і страшне закляття», в якому грає одну із ролей. Ведучий фестивалю «Українське Різдво» в Оперному театрі м. Києва.

Твори

Записав 4 диски:

1) Лірник Сашко – «Казки лірника Сашка» (аудіокнига MP3)

2) Лірник Сашко – «Дорослим і дітям» (аудіокнига MP3)

3) Лірник Сашко – «Химерні оповіді» (аудіокнига MP3)

4) Лірник Сашко – «Казки для старшеньких» (аудіокнига МР3)

Написав сценарій повнометражного мульфільму «Про чотири роги і козацький рід», який визнано кращим мультиплікаційним сценарієм за часи незалежної України. Для Українського радіо записав «Ніч перед Різдвом».