Криптовалюта та її легалізація в Україні

Блог1128

Вкладаючи власні кошти у криптовалюту кожен турбується про їх збереження та можливість їх використання у подальшому. Саме тому тема легалізації криптовалюти сьогодні є досить актуальною.

У цій статті ми розповімо, чи є криптовалюта легальною валютою в Україні та чи можна за неї щось придбати?

Криптовалюта та її легалізація в Україні

Чи є криптовалюта легальною валютою?

Криптовалюта - це цифрові гроші, які можна купувати та обмінювати, а також розраховуватися ними на просторах Інтернет. Купити криптовалюту можна на будь-якій криптовалютній платформі, яка вам подобається та викликає довіру, наприклад, на криптобіржі. Ціни криптовалют встановлюються зі сторони користувачів, а точніше їх попитом.

Криптовалюта існує вже більше 10 років і з кожним роком вона стає популярнішою та зручнішою у користуванні.

Що стосується легальності криптовалюти, то в мережі вона повністю легальна, а на материкових територіях це встановлює кожна держава окремо. Проте у багатьох країнах вона вже є офіційно дозволеною легалізованою валютою.

Як відноситься управління України до криптовалюти та її легалізації?

17 лютого було ухвалено рішення про легалізацію криптовалюти. Це має як свої позитивні, так і негативні моменти. Із позитивного: збільшиться кількість компаній, які будуть приймати оплату в цифровій валюті. Із негативного: купівля криптовалюти скоріш за все передбачатиме сплату налогу, а якого саме - ще вирішується.

Через легалізацію цифрової валюти НБУ буде також частково регулювати криптовалютний ринок в Україні.

Криптовалюта та її легалізація в Україні - 2

Що можна купити в Україні за криптовалюту?

На сьогодні кількість українських компаній з різних сфер, які приймають криптовалюту в якості оплати за надані послуги або товари сягає майже 100.

За допомогою криптовалюти сьогодні можна придбати:

  • юридичні послуги;
  • послуги у сфері IT;
  • послуги у сфері туризму;
  • їжу та напої деяких світових мереж;
  • техніку у великих магазинах і тд.

Чому не всі компанії бажають отримувати оплату в крипті?

Незважаючи на велику популярність криптовалюти вона ще не стала дуже зручним та швидким платіжним засобом, як, наприклад, кредитна картка. Для багатьох компаній прийняття оплати у криптовалюті ускладнює процес роботи. Також не за кожну послугу вигідно сплачувати криптовалютою, адже за транзакції з нею сплачується комісія, яка не може бути меншою від встановленої суми. Щоб зрозуміти рівень цих комісії можна перейти на сайт будь-якої міжнародної біржі криптовалют.


Залиште відгук!

Ваш відгук опублікують після перевірки!

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)