Як користуватися офісним шредером для знищення паперу

Блог2363

В офісах, архівах, банках та держустановах нерідко виникає необхідність знищити неактуальні чи секретні документи. Прискорити цей процес допомагає спеціальна оргтехніка – шредер або, як його ще називають, подрібнювач паперу. Конструкція шредера передбачає наявність лез, тому важливо вивчити правила безпечної роботи з цим приладом.

Як користуватися офісним шредером для знищення паперу

Що таке шредер і для чого він потрібний?

Сучасний офіс має бути оснащений різноманітною та функціональною оргтехнікою, включаючи шредери. Подрібнити цим простроєм можна наступні типи документів та носії інформації:

  • P – носії на паперовій основі (банківські рахунки та оплачені квитанції; виписки по кредитній картці та звіти про кредитні операції; податкові декларації; будь-які документи, що містять підписи; списки та інформацію про клієнтів; дані статистики з організації; маркетингові плани; копії офіційних документів та особисті чернетки, непотрібні архіви, за якими минув термін зберігання);
  • F – плівкові носії (діафільми, слайди);
  • O – оптичні носії (диски CD, DVD та Blu-ray);
  • T – магнітні носії даних (дискети, пластикові картки, магнітні стрічки та касети);
  • H – жорсткі диски від комп'ютерів, ноутбуків та портативні HDD;
  • E – електронні носії даних (карти пам'яті, флеш-накопичувачі, твердотільні диски, мобільні телефони).

У паспорті пристрою ви знайдете інформацію, що можна знищувати в ньому, а що ні. Будьте уважні: деякі шредери призначені лише для ліквідації паперу і не підходять для більш твердих носіїв інформації.

Як працювати зі шредером: інструкція та поради

Під час роботи з оргтехнікою важливо попередньо ознайомитись з паспортом виробу та інструкцією користування. Офісні шредери прості у використанні:

  1. Підключіть пристрій до мережі.
  2. Якщо шредер призначений лише для паперу, звільніть аркуші від скріпок та дужок, зніміть файли для паперу.
  3. Одночасно в лоток для знищення ви можете покласти обмежену кількість аркушів, вона вказана у паспорті виробу.
  4. Вставте аркуші в лоток, не змінюючи.
  5. Шредер автоматично захоплює папір і затягує його всередину.
  6. Після завершення роботи вимкніть шредер від мережі, а також вимкніть датчик (якщо немає автоматичного вимкнення).
  7. У міру заповнення звільняйте кошик для паперу.

Є кілька простих правил, які продовжать термін служби шредера:

  1. Регулярно змащуйте ріжучі ножі. Для новачків актуальне питання, як змастити шредер? Зробити це дуже просто: нанесіть на аркуш паперу мастило і потім пропустіть його через леза приладу. Виробники рекомендують проводити процедуру не рідше ніж раз на місяць.
  2. Не знищуйте відразу велику стопку паперів. Навіть якщо одноразове завантаження шредера дозволяє покласти в слот велику кількість аркушів, це не означає, що пристрій ліквідує їх швидше. Навпаки це може призвести до перегріву обладнання, заторів, швидкого зносу ножів та шестерень приводу.
  3. Знімайте скріпки та дужки. Сучасні функціональні моделі можуть переробити навіть скріплені документи. Але для того, щоб знизити навантаження на прилад, краще позбутися зайвих деталей. Також не рекомендується знищувати документи у файлах.

Крім порад з експлуатації також варто пам'ятати про техніку безпеки під час роботи зі шредером. Не підходьте до працюючого пристрою з розпущеним волоссям, довгим краваткою або шарфом.


Залиште відгук!

Ваш відгук опублікують після перевірки!

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)