Багацький обід (українська народна казка)

***

Багацький обід (українська народна казка)Наймит служив у багача два роки. Гарував, як чорни і і віл, а багач йому не заплатив ні крейцера. Вигнав його за браму – і все.

Наймит сів на краю шанця й задумався, як має покарати захланного ґазду. І йому прийшла до голови одна добра думка...

Встав і пішов по хатах. Усюди запрошував:

– Моя господиня дуже файно вас просить, аби-сьте прийшли завтра на обід. І ще просила вам сказати отак, адіть, на вухо: не виходьте з хати мого газди, доки не пообідаєте, бо знаєте, вони – чоловік скупий...

На другий день ще до полудня до багача стали сходитися люди з усього села. Ішли по одному і цілими громадками. Заходили в хату, віталися з газдою і газдинею й сідали, хто де знав. Балакали про файну погоду і добрі жнива. Потім почали:

– Ану, добра газдинько, давайте борзенько обід, бо часу нема.

Багач так розсердився, що аж йому темно зробилося в очах. Багачка не знала, що має робити. Думала, що то сам чоловік накликав людей. Клала миски перед них, нарізала хліба й солонини, наливала горілки. Люди їли, сміялися. А господиня, аби догодити своєму чоловікові, ще й припрошувала їх:

– Їжте, людоньки, досягайте... Зараз буде яєшня.

А багач зі злості аж міниться. Нарешті, не витримав. Став на воротях і казав тим людям, що все ще валили на його обійстя:

– Уже по обіді!..

Люди верталися додому й висміювали скупого багача.

Отак наймит лишився задоволений.

Будь ласка, залиште свій відгук!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Відгук буде опублікований після перевірки модератором :)

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)