Здоров'я, мабуть, – це найбільша цінність, якою може володіти людина. На жаль, навіть найнадійніший механізм здатний зламатися. Те ж саме відбувається і з організмом людини. І в цьому випадку медичне страхування відіграє важливу роль. Воно забезпечує доступ до високоякісних медичних послуг і є важливим компонентом загальної системи охорони здоров'я.
В Україні діє система добровільного медичного страхування на відміну від цілої низки західних країн, де воно є обов'язковим. Це означає, що кожна людина сама вирішує, чи потрібна їй страховка. Проте багато людей вважають за краще її мати, оскільки вона дає змогу убезпечити своє здоров'я від можливих несподіванок і скоротити витрати на їх усунення. Це пов'язано з тим, що державна медицина не завжди може забезпечити високий рівень послуг, а також з тим, що послуги приватних клінік занадто дорогі.
В Україні така страховка пропонує різні варіанти покриття залежно від потреб і можливостей клієнта. Вона може включати в себе оплату лікування, медикаментів, а також додаткові послуги. Таким чином, медичний поліс допомагає людям отримувати доступ до якісних медичних послуг без зайвих фінансових витрат.
Медичне страхування та механізм його дії
При купівлі поліса на рік людині надається право на отримання термінової, до того ж безкоштовної допомоги лікарів протягом усього періоду дії страховки. Обсяг послуг, що надаються, та їхній перелік, а також рівень медичних установ залежать від умов конкретного страховика, вартості страховки та здоров'я застрахованого. Що кращий у людини загальний стан здоров'я, що вона молодша, то дешевше для неї обходиться страховка. Поліс зазвичай покриває виклик додому лікаря, лікування в амбулаторних і стаціонарних умовах, невідкладну допомогу, а також додаткові послуги, зазначені в пакеті. Страховка може покривати лікування повністю або частково. У разі захворювання застрахованому необхідно зв'язатися з call-центром страховика, щоб отримати направлення в найближчу клініку до конкретного лікаря. Час відвідування узгоджується із застрахованим.
У низці випадків оформити ДМС неможливо. Людину не страхуватимуть за умови, що в неї спостерігаються:
- алкогольна та/або наркозалежність;
- ВІЛ;
- патології вродженого характеру;
- онкологія;
- ниркова недостатність у хронічній формі перебігу;
- цукровий діабет;
- інвалідність.
- туберкульоз.
У різних компаніях може бути свій перелік нестрахових випадків, але коливання незначні.
У зв'язку з тим, що цей вид страхування добровільний, людині доведеться самостійно оплачувати страховку. Якщо ж роботодавець оформляє медичний поліс для всіх своїх працівників, то в цьому випадку її може оплачувати він.
Що робити в разі настання страхового випадку
Якщо виникла ситуація, що є страховим випадком, насамперед потрібно зателефонувати в сервісну компанію (асистанс), яка вказана в страховці. Вона виконує посередницьку діяльність між страховою компанією, медустановами та клієнтом. Далі потрібно повідомити свої дані (які саме – уточнить менеджер) і виконувати надані інструкції.