Листочок та грудочка (таджицька казка)

***

Листочок та грудочка (таджицька казка)Чи було, чи не було, а здружилися листочок і грудочка. Та й так міцно, як ніхто досі. Коли йшов дощ або сніг, листочок укривав грудочку й вони перебували негоду. А в морозяну або вітряну пору грудочка притуляла листочок до землі. Отак і оберігали вони одне одного.

Помітила це облудниця лисиця, і їй зробилося заздрісно.

Надумала вона розлучити друзів. Ось приходить до грудочки й питає улесливо:

– Чи то правда, що ти дуже здружилася з листочком?

– Правда,– відповіла та.

– Облиш його, він нещирий з тобою,– таємниче мовила лисиця.

– Ні, він ніколи не бува нещирий!

– Ти що, не віриш мені? – здивувалася підступниця,– Ану згадай, як ти клякнеш під вітром на морозі, а листочок спокійнісінько собі спить у затишку під тобою. А ти ще його й захищаєш. Подумай тепер сама над цим, а я побіжу, ніколи мені.

Прийшла облудниця до листочка й тієї самої завела:

– Правда, що ти дружиш із грудочкою?

– Так,– потвердив листочок.

– Ой, бідолаха ти, не знайся більше з нею, вона тебе дурить. Я помітила це, й шкода мені тебе стало, ось і вирішила застерегти.

– Та як же грудочка може дурити мене?! – не збагне листочок.

– А ти подумай сам. Коли в сніговицю чи в дощ укриваєш грудочку собою, сам мокнеш, а вона суха. А як вона тебе придушить до землі, тобі знов доводиться терпіти. Чого ти маєш через неї страждати, хай і вона помокне. Ой, забарилася я, пора мені бігти.

Тільки-но лисиця пішла, як линув дощ мов з відра, а вітрюга розходився аж свище. А листочок і грудочка, уведені лисицею в оману, не захистили одне одного. Тож вітер завіяв листочок, а злива розвалила грудочку.

Комментариев: 1 RSS

1Миша і Сашенька06-05-2018 22:34

Чудова казка. Дякуємо за Ваш ресурс. Тут багато цікавих і повчальних казок.

Будь ласка, залиште свій відгук!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Відгук буде опублікований після перевірки модератором :)

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)