Які казки варто читати малюку

Блог170

Читання – це не просто спосіб приємно провести час. Навіть зараз, в епоху цифрових технологій та автоматизації, книга залишається дієвим інструментом розвитку мовлення, уяви, уваги, емоцій.

Які казки варто читати малюку

Турботливі батьки знають: варто купити казки дитині незалежно від того, скільки їй років. Заохочуйте до читання змалечку, якщо хочете виростити гармонійно розвинену особистість.

Дитячу літературу класифікують за віком: для малюків до трьох років, дошкільнят, школярів, підлітків. Усі діти різні, тож іноді межі можуть виявитися доволі умовними. Коли йдеться про літературу для найменших, це, звісно, короткі оповідання, вірші, казки.

Вибираємо хорошу дитячу книгу: на що звернути увагу

Перш ніж купувати те чи інше видання, ознайомтеся з анотацією та відгуками читачів. Так ви зрозумієте, чи буде дитині цікаво. Також зверніть увагу на:

  • обсяг – малюку не потрібна товста книжка, краще віддати перевагу коротким інтерактивним форматам;
  • формат – у кишенькових виданнях текст і картинки дрібні, малюку буде незручно їх розглядати, тому краще вибирати книги формату зошита чи альбому; для тих, хто вже читає сам, важливий розмір шрифтів – аби очі не втомлюватися;
  • палітурка – для малюків краще тверда, такі книги міцніші;
  • якість паперу – в ідеалі він має бути білим і не глянцевим, щоб не було відблисків.

Не менш важлива якість ілюстрацій. Діти, які ще не вміють читати або роблять це погано, багато часу проводять за розглядом малюнків. Добре ілюстровану книгу можна «читати», навіть не знаючи літер! І це теж корисно, адже тренує увагу та стимулює уяву.

Які казки варто читати малюку – 2

5 казок для малят у 2024 році

Яку книгу купити дитині? В онлайн-книгарні «Readeat» серед найрейтинговіших казок такі:

  1. «Снігова Королева», Г.-К. Андерсен. Розкішне ілюстроване видання «А-ба-ба-га-ла-ма-га» подарує неймовірне естетичне задоволення, а класична історія зацікавить і дітей, і дорослих.
  2. «Матусині казки на добраніч», Тоні Вулф. Вечірні читання – прекрасний ритуал, що заспокоює та налаштовує на приємний сон. У цій книзі зібрано історії про казкових звірят.
  3. «Малим дітям про все на світі. Енциклопедія в казках», Сашко Дерманський. Маленькі чомучки хочуть знати все: про людину, природні явища, космос, музичні інструменти та інші особливості навколишнього світу. У цій енциклопедії відповіді подано в захопливій формі.
  4. «Синій птах», Моріс Метерлінк. Прекрасна різдвяна історія про дітей – ні що інше, як адаптація знаменитої філософської п’єси-казки.
  5. «День народження білочки», Сільві Мішлен. Не просто казка, а книжка-сюрприз. За кожним віконечком ховається персонаж чи предмет, що робить оповідь цікавою.

Кожна з книжок заслуговує на увагу.


Залиште відгук!

Ваш відгук опублікують після перевірки!

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)