Чотири лежні (таджицька казка)

***

Чотири лежні (таджицька казка)Нудили світом чотири таких ледацюги, що одне одному не вступляться.

Ось надумали вони піти в мандри. Ішли, йшли та й дійшли до якогось села. І так виголодалися й виморилися, що далі вже ноги не несуть. Спинились на околиці й сіли під млином відпочити. Побачив їх мірошник – милосердний дядько, й стало йому шкода подорожніх. Виніс він їм по коржеві й миску сметани, а сам узявся далі до роботи.

Зраділи лежні дармовизні, та негоже їсти хліб невмиваними. Ось один і каже:

– А сходіть-но котрийсь води принесіть, повмиваємося та й попоїмо.

Почали вони одне одного посилати, але кожному ліньки. Довго вони отак змагалися-лементувалися, аж похрипли. Та ось один додумався:

– Ану замовкніть! І хто ще скаже хоч слово, той і піде по воду.

І всі четверо враз мов поніміли. Сидять і не ворушаться.

Аж ось підходить до них якийсь подорожній. Привітався, а вони ні пари з вуст. Здивувався той чоловік, став їх розпитувати: хто вони, та звідки, та куди йдуть, та чого в мовчанку граються. А ті й не муркнули, сидять, тільки дивляться.

Тоді той чоловік сходив до потоку вмився, усівся, ум’яв два коржі й виїв півмиски сметани. А ті четверо мовчать. Вимастив він їм обличчя сметаною, а вони тільки очима лупають.

Стенув чоловік плечима та й подався своєю дорогою.

Аж ось біжить голодний собака. Загледів поживу, спинився, підійшов ближче, облизнувся. Бачить, люди його не проганяють, він тоді зовсім посмілішав і накинувся на їстиво. Умолов обидва коржі, вихлебтав сметану й миску вилизав. Ще б їв, та нема чого. І донюхався до сметани на обличчях у лежнів, став злизувати. А ті хоч би ворухнулися. Аж четвертий не витерпів та як гаркне на собаку:

– Іди геть!

Отоді ті троє й залементували:

– Ти перший озвався, крикнув на собаку, ти й іди по воду! А той їм одказує:

– А навіщо тепер умиватися, як нема чого їсти?

Будь ласка, залиште свій відгук!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Відгук буде опублікований після перевірки модератором :)

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)