5 звичок батьків, які псують здоров'я дітям

Блог826

5 звичок батьків, які псують здоров'я дітям

Іноді бажаючи малюкові кращого, мами та тата допускають серйозні промахи.

Поки діти маленькі, їхня поведінка, звички, настрій та здоров'я залежать від батьків. Звичайно, мама та тато намагаються дати своїм чадам найкраще, але деякі звички дорослих шкодять дітям, хоча про це майже ніхто не здогадується.

Щоденне прибирання

Батьки вважають, що прибирання допомагає вирощувати малюка в чистоті і допомогти йому уникнути зустрічі з хвороботворними бактеріями, а також сформувати звичку підтримувати порядок. Але стерильність хороша лише в операційних. У дитини повинен формуватися міцний імунітет, а для цього йому необхідно стикатися з бактеріями та вірусами.

Крім того, психологи вважають, що така звичка батьків закладає в малюку прагнення перфекціонізму. А такі люди набагато більше схильні до депресії.

Просити чи змушувати доїдати

«Ще ложечку! За маму та улюблену бабусю» – так умовляють дитину доїсти. А батьки, яким не вистачає терпіння, починають ще й погрожувати: «Не встанеш із-за столу, доки не доїсиш!» Психологи просто нажахані такими маніпуляціями, як і педіатри. Вони пояснюють, що такий тиск формує неправильну харчову поведінку, організм не може розпізнати ситість і перестає подавати сигнали про те, що настав час зупинитися.

Фахівці пропонують не наполягати на тому, щоб дитина продовжувала їсти, коли не голодна. Наш організм дуже мудрий, він підкаже малюкові, коли настав час підкріпитися.

5 звичок батьків, які псують здоров'я дітям – 2

Їсти за переглядом телевізора

Цей ритуал багато дітей копіюють у батьків. Часто за вечерею сім'я не просто збирається за столом, а включає улюблений серіал чи шоу. При такій рутині діти майже не спілкуються зі старшими членами сім'ї, у них не формуються дружні та довірливі відносини.

До того ж, мозок переробляє інформацію з екрану, тому процес поглинання їжі стає механічним, складно відстежити почуття насичення, в результаті можливе переїдання, а згодом і порушення харчової поведінки у дітей. Намагаючись розглянути, що відбувається на екрані, всі сидять у незручних позах, що призводить до викривлення хребта та розвитку сколіозу.

Закривати вікна

Батьки бояться, що діти застудяться у прохолодній кімнаті або захворіють через протяг. Але звичка взимку та влітку тримати вікна закритими призводить до того, що у малюків знижується імунітет. До того ж, дитина звикає бути в дуже теплій температурі, а при зміні сезонів неминуче хворіє.

5 звичок батьків, які псують здоров'я дітям – 3

Не бійтеся провітрювати приміщення, так ви уповільните розмноження бактерій і зміцните імунітет дитини.

Ліки з першого чхання

Ця помилка призводить до тих же плачевних результатів, що й попередня. Імунітет дитини не вчиться справлятися з ГРЗ та слабшає. До того ж самолікуванням можна по-справжньому нашкодити, підібравши невірний препарат і викликавши ускладнення.


Залиште відгук!

Ваш відгук опублікують після перевірки!

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)