Раз та гаразд (болгарська казка)

***

Раз та гаразд (болгарська казка) Якось зустрілися лисиця з кішкою і домовилися піти разом пошукати собі чого-небудь попоїсти. Забрели в чийсь садок, побачили спілі груші й захотіли ними поласувати. Кицька підскочила й видерлася на грушу, а лисиця внизу тільки облизувалася на грушки. Кицька почала рвати й кидати груші з дерева, а лисиця їх збирати. У кицьки був куций хвіст, і лисиця звала кицьку «куцькою», а лисиця мала на чолі лисинку, тому кицька казала на лисицю «лисенька».

От лисиця говорить:

– Кицько-куцько, а як застане нас тут господар із собаками, що ти зробиш?

– Я знаю, що зроблю, мені просто,– каже кішка.– Раз із груші додолу, а звідти – на інше дерево! А ти, лисенька, що вдієш?

– А я знаю двісті двадцять раз,– відказує лисиця.– Туди-сюди хвостом махну, собаки поженуться за хвостом, а я втечу.

– Гай, гай,– каже кішка,– нащо двісті двадцять? Краще раз – та гаразд!

Доки вони так розмовляли, саме надійшов господар і напустив на них собак. Кицька – раз! Скочила з груші додолу, звідти – на інше дерево

і сховалася в гіллі. А лисицю – з її «двісті двадцятьма» – погнали собаки. Вона навтікача – собаки за нею, вона хвостом круть-вергь, але собаки її догнали і схопили за хвоста. Лисиця сіпнулася щосили, хвіст одірвався, отак і врятувалася.

Лисиця дуже розізлилася, що кішці нічого не сталося, а вона, така хитра лисиця, позбулася хвоста.

Тож коли господар із собаками був уже далеко, вона підбігла під дерево, де сиділа кішка, і почала дражнитися:

– Киценько-куценько, чого така куценька?

Лисиця хотіла розсердити кішку, щоб та злізла з дерева, а тоді її придушити. Але кішка сиділа собі спокійно на вершечку і муркотіла:

– І я куценька, і ти куценька! А я ж казала: краще – раз, та гаразд!

Будь ласка, залиште свій відгук!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Відгук буде опублікований після перевірки модератором :)

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)