Мрійник (таджицька казка)

***

Мрійник (таджицька казка)Вештається собі вбогий мрійник базаром, аж бачить: один заможний дядько купив глечик кисляку й виглядає, кого б це найняти, щоб відніс кисляк до нього додому. Мрійник підступився до того дядька й каже:

– Я можу вам услугувати. А що ви мені заплатите?

– Одну тангу,– одказав той.

Погодився мрійник. Поставив глечик з кисляком на голову та й подався, куди йому показав дядько. Іде він, іде, аж почала находити на нього мрійливість: «Ось принесу я кисляк і зароблю одну тангу. Повернусь на базар та й куплю за неї курку. А курка за два тижні нанесе чотирнадцятеро яєць. Заквокче вона, сяде на яйця й висидить чотирнадцятеро курчаток. З них виростуть два півники й дванадцять курочок, а з старою буде тринадцять. Як нанесуть кури двісті штук яєць, посаджаю їх на ті яйця. Буде в мене вже більше як дві сотні курей. А як і ті кури нанесуть яєць та повисиджують курчат, буде в мене ціла птахарня. І ось як стане в мене десять тисяч курей, то тисячу я лишу собі, а дев’ять тисяч продам і вторгую за них дев’ять тисяч танг. На ті гроші накуплю кіз та овець тисяч із п’ять. Як поокочуються ті кози та вівці по першому разу, то стане їх десять тисяч, а як і по другому разу, то вже їх буде п’ятнадцять тисяч. І як зачнуть ті вівці й кози плодитися, то наплодиться їх сто тисяч. Ніде й тримати буде. Тоді продам половину з них і куплю тисячу корів по двадцять танг за голову. А як поотелюються корови, стане їх дві тисячі. Половину корів продам та куплю сто пар волів і три сотні верблюдів. Як піде моя худоба плодитися – за пару років поголів’я подвоїться, а мо’ й потроїться. Так недовго й з ліку збитися. Як же я сам орудуватиму таким господарством? Доведеться-таки женитися. А кого ж мені за жінку взяти? Треба, звичайно, вибрати дівчину із знатного роду. От хоч би й доньку нашого судді. О, візьму суддівну! Калиму дам за неї тисячу овець.

Продам триста верблюдів і сто пар волів – матиму за що весілля справити. Буде бал горою. Людей понасходиться, дивом дивуватимуться. Після учти вдома в нареченої підійду до судді і, як велить звичай, попрошу в тестя дозволу забрати йо-го доньку до себе додому. А суддя надивиться, який я багатир, та позаздрить мені, та почне вимагати ще такий самий калим, та щоб ще один весільний бенкет справив. А я тоді шаблю з піхов та як замахнусь на суддю...»

Як махнув мрійник рукою та як задер голову, а глечик брязь під ноги й розбився. Підсковзнувся мрійник на кислякові та й телепнувсь посеред дороги. Отак і скінчилась його мрія.

* Танга – срібна монета вартістю близько 15 копійок.

* Калим – викуп за наречену.

Будь ласка, залиште свій відгук!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Відгук буде опублікований після перевірки модератором :)

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)