Як солдат королівство здобув (хорватська казка)

***

 Як солдат королівство здобув (хорватська казка)Якось повертався солдат із війська додому. Іде собі дорогою, коли бачить: б’ється на березі велика рибина, ніяк у воду не зсунеться. Узяв солдат ту рибину і вкинув у море. Подякувала вона йому та й каже:

– Щасливої дороги, чоловіче! Я ще в пригоді тобі стану.

Подумав солдат: «А чим ти можеш мені прислужитися?» – й пішов собі далі. Іде, коли бачить: птах підранений, ніяк не злетить. Підняв він його й заніс до корчми. Там попросив Оливи, позмащував рани птахові й на волю випустив. Подякував птах солдатові та й каже:

– Щасливої дороги, чоловіче! Я ще в пригоді тобі стану.

Подумав солдат: «А чим ти можеш мені прислужитися?» – й подався

далі. Отак вийшов на луг, аж бачить: розмарин між кропивою, бідний, ледь зеленіє. Викопав він його гарненько, заніс у місто й посадив у саду коло персика. Розмарин теж подякував солдатові, та й каже:

– Щасливої дороги, чоловіче! Я ще в пригоді тобі стану.

Подумав солдат: «А чим ти можеш мені прислужитися?» – й помандрував далі. Дістався він до якогось міста. А в тому місті молода королева оголосила: мовляв, хто зуміє так заховатися, що вона його нізащо не знайде, тому віддасть руку свою і все своє королівство. Прийшов до неї солдат і сказав, що він так заховається.

– Тільки знай,– застерегла його королева,– якщо ти до трьох разів не сховаєшся так, щоб я не знайшла, то звелю тебе на смерть скарати.

Пішов солдат до моря й ходив там цілий день. А коли мав настати визначений час, припливла та рибина, яку він од смерті врятував, і широко роззявила пащу:

– Стрибай мені в рот, я тебе під водою сховаю.

Але королева, тільки чари свої вдіяла, в люстерко глянула,– відразу побачила його.

«Піду-но я до птаха,– подумав солдат,– може, він щось зарадить».

Птах. підняв його високо в небо між інших птахів. Але королева чари вдіяла, в люстерко подивилася – і там знайшла його.

Тоді згадав солдат про розмарин: адже й той обіцяв, що «йому в пригоді стане». Пішов він до розмарину, а розмарин і каже:

– Зірви з мене гілочку пишну й занеси до королеви в палац, а сам зробися дрібненьким листочком на цій гілочці. Королева приколе розмарин собі до волосся за вухом і нізащо тебе не знайде.

Так і зробив солдат. Королева шукала його, шукала і ніяк не могла знайти. Аж коли настав умовлений час, тоді з волосся королеви на долівку впав листочок розмарину – і перед нею з’явився хлопець гарний-прегарннй. Отак солдат здобув руку й серце королеви і все її королівство та й сам, певна річ, став королем.

Будь ласка, залиште свій відгук!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Відгук буде опублікований після перевірки модератором :)

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)