Хитрий мужик (українська народна казка)

***
Переглянуто: 858Відгуки: 0
КазкиУкраїнські народні казки

Хитрий мужик (українська народна казка) Був собі чоловік, ну, в його хліба не стало, а жнива були, сухо було так, що змолоть ніде було. Ну, і поїхав він до другого млина, до такого, що хоч і сухо буває, то він не стає. Іде дорогою й думає: «Як би тут збрехати, щоб перепустили?» А там завізно було, повен млин натаскали, черга йому прийшлася б аж через тиждень. «Дай, каже, збрешу, що в мене батько на лаві лежить, то перепустять».

Ну, приїхав і сказав, що в його батько на лаві лежить,– його й перепустили. Повиносив він, на віз поскладав, закурив люльку да й сів коло огню, а його й питають:

– Чого ж ти сидиш, ти ж казав – батько на лаві лежить?

– Я,– каже,– покинув батька, батько спав на лаві.

Тії обрадилися:

– Ну, ми ж йому зробимо!

Взяли сховали хомута. Він запрягать, дивиться – хомута нема. Він прив'язав коня до воза да й знов увійшов у млин, сів коло огню да й каже:

– Я нічого не буду робить, тільки так зроблю, як мій батько робив.

Тії знов подумали: «Може, він що знає». Взяли та й знов положили хомута на віз. Вийшов він, дивиться, а хомут лежить, да й став запрягати, а його й питаються:

– Що б же ти зробив, якби тобі хомута не оддали?

– А що б,– каже,– я б так зробив, як і мій батько: моєму батькові так було, що вкрали в нього хомута, так він узяв, розпоров сіряка та зробив хомута да й приїхав додому.

– Трясця твоїй матері, який ти хитрий!

Будь ласка, залиште свій відгук!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Відгук буде опублікований після перевірки модератором :)

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)