Геркулес зі штату Віргінія (американська казка)


Геркулес зі штату Віргінія – американська казка

Америка уславилася багатьма своїми синами, котрі увійшли в історію як хоробрі, сильні та добрі люди. Таким були велетень-лісоруб та ковбой диких прерій, Пекос Білл і Поль Ваньяна, легендарний фермер Джон Яблуневе Зернятко і ще багато славетних піонерів, які освоювали північно-американські землі.

До таких людей належав і Пітер Франциско зі штату Віргінія.

Досі серед людей ходять чутки про його дивовижну силу і безстрашні подвиги.

Їх було досить багато, але розповісти про всі не вистачить часу і сил, тому мова лише про один.

Пітер не був уродженцем штату Віргінія: він перебрався туди здалеку. Люди кажуть, його коріння з Португалії, але так це чи ні – вже не перевірити. Та й яка різниця! Головне, що його вчасно знайшли ще немовлям на березі океану.

Корабель, на якому маленький Пітер плив разом з сім’єю, під час шторму налетів на прибережні скелі й розбився. З усіх пасажирів вижив лише наш герой. Сталося це в районі Хопуелла, що поблизу Пітерсберга, штат Віргінія.

Доля виявилася прихильною до малюка – його взяв до себе на виховання суддя Джеромі Вотлберг, чия ферма знаходилася неподалік узбережжя. Це його дружина знайшла хлопчика на березі. А оскільки у неї не могло бути дітей, то міс Волтберг дуже зраділа знахідці. Отож хлопчик потрапив до чудової сім’ї.

Хлопчик швидко зростав і мужнів. Уже в шістнадцять років він справжнім велетом, а про його богатирську силу ходили легенди. Але, попри велику силу, за характером він був тихий, майже боязкий, до чужих прав свого носа не сунув і кулаками махав лише для того, щоб відстояти честь, гідність, справедливість, добро і красу.

І от прийшов час, коли американці вирішили: досить їм бути колонією! І оголосили війну британській короні.

Пітер добровільно став до перших лав повстанського війська. У кровопролитних боях за свободу він відзначився силою і хоробрістю. Постійно опинявся я у самому пеклі битви; часто саме завдяки йому війська Америки здобували перемогу.

Пітер став легендарним вояком .Усі – від рядового до генерала – знали про його подвиги і пишалися тим, що Пітер носить мундир американського солдата.

Геркулес зі штату Віргінія – американська казка – 2

Генерал Джордж Вашингтон нагородив Пітера іменною шпагою – шести футів завдовжки. Але це зовсім не заважало американському Геркулесу розмахувати нею в бою, як пір’їнкою. А генерал Лафайєт узагалі був найкращим другом Пітера – власне, як і всі, з ким герой воював пліч-о-пліч.

Коли ж війна закінчилась, Пітер повернувся до цивільного життя і благополучно відкрив готель з салуном. Але про свою відповідальність перед людьми не забував, бо знав, що велика сила – це насамперед велика відповідальність.

Ось лише один випадок з мирного життя Пітера. Одного разу він сидів на ґанку свого готелю і з задоволенням пив смачну каву, заїдаючи її свіжою булочкою.

Раптом на горизонті показалася хмара пилу. Далі Пітер почув тупотіння коня. То вершник скакав курною дорогою.

– Оце удача! – подумав Пітер.

– Адже їде подорожній, значить йому потрібні їжа й притулок.

За чверть години вершник прискакав до салуну Пітера. Подорожнім виявився чолов’яга-велетень із самовдоволеним обличчям.

– Доброго вам ранку, сер! – звернувся до нього Пітер.

– Якщо ви шукаєте, де б можна було зупинитися і смачно попоїсти, а потім ще й відпочити з дороги, то ви вже приїхали! На багато миль звідси у нас найкраща кухня. І вільних кімнат скільки завгодно...

– Мені не потрібна кімната! І не їсти я сюди приїхав! – мовив наче відтяв незнайомець.

– А навіщо ж тоді? – здивовано повів бровою Пітер.

– Ви – Пітер Франциско? – питанням на питання відказав приїжджий.

– Так, це я. А хто питає?

– Мене звуть Великий Джо! Я прискакав із самого Канзасу, щоб довести – я сильніший за Пітера Франциска!

– А з чого ти взяв, що сильніший за мене, Джо? Як мені відомо, у Канзасі живуть або дроворуби, або дурні. Сокири я в тебе не бачу, значить, вибір не великий... – насмішкувато мовив Пітер.

Але намагання Пітера покепкувати з приїжджого виявилися марними. Той дійсно був простакуватим. Тому відказав ще раз, суворим голосом:

– Я віддухопелю тебе, шинкарю! Най усі знають, що Великий Джо найсильніший на цьому континенті! – вигукнув здоровань. А потім навіщось додав:

– Боже, бережи Америку!..

Геркулес зі штату Віргінія – американська казка – 3

Пітер задумливо потер собі підборіддя, а далі звернувся до співрозмовника:

– Що ж, я не проти помірятися з тобою силою. Але, може, ти спершу зійдеш з коня і зайдеш на подвір’я?

– Для того щоб довести, що я найсильніший, мені навіть не доведеться вставати з сідла, бо справжні ковбої...

Тут голос Джо змовк, оскільки він відчув, що разом з конем здіймається в повітря. То Пітеру стало нудно слухати базікання чергового телепня з Канзасу, який вирішив, що він найсильніший в Америці. Отож Пітер підняв коня разом з вершником та й заніс їх на власне подвір’я. Після чого акуратно поставив на землю і закрив ворота.

– Ну що, здорованю, може, все ж злізеш зі свого коня? – повторив своє прохання Пітер.

Раптом із Джо сталося щось дивовижне. Він перестав бути нахабним та зухвалим; навпаки – став боязким і сором’язливим.

– Звичайно-звичайно, містере Франциско! – залепетав він.

– Хіба ж не злізеш, якщо тебе така людина просить!.. – Джо миттю зіскочив з коня і зняв капелюха.

– То що, Великий Джо, у який спосіб бажаєш доводити свою силу? – посміхаючись, запитав Пітер.

– Та що там доводити, містере Франциско... Адже я зовсім нічого такого і не хотів! – затинаючись, почав виправдовуватися Джо.

– Як же – нещодавно ти волав на всю округу, що найсильніший на цьому континенті! – продовжував Пітер.

– Так, звичайно. Але тільки після вас, містере Франциско, тільки після вас! – продовжував лепетати Джо.

– А, ну якщо так, тоді кажи: чого прийшов? – не вгамовувався Пітер.

Своїм питанням він трохи збентежив співрозмовника, одначе той вчасно знайшов відповідь:

– Так проїздом я тут, містере Франциско. Здалеку побачив ваш салун. Дай-но, думаю, заскочу до Геркулеса з Віргінії – привітатися. Та й перехоплю поїсти, а то з минулого вечора в роті й ріски не було.

– Що ж, гостям у моїй господі завжди раді! – ввічливо відказав на те Пітер. І повів "найсильнішу людину Америки" до салуну: пригощати "чим Бог послав".

Джо гостював до наступного дня. І більше не патякав зайвого. Натомість уважно слухав захопливі історії про пригоди Геркулеса зі штату Віргінія.


Залиште відгук!

Ваш відгук опублікують після перевірки!

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)